Kolik zaplatím za převod ojetého vozidla?

Od Nového roku platí nová ekologická daň pro převod vozidel. Podle jakých kritérií se určuje výška daně?

Odpovědi
roy_x

Daň se určuje podle plnění emisních norem. Při převodu auta plnícím pouze normu Euro 0 zaplatíte 10 tisíc, pokud vozidlo plní normu Euro 1, zaplatíte 5 tisíc a s normou Euro 2 zaplatíte 3 tisíce. Euro 3 je při převodu bez poplatků.

Jednoduchý přehled vozidel a norem naleznete zde: http://data.id­nes.cz/g/auto/in­fografika_eko­logicka_dan.html

Zdroj: data.idnes.cz/g/au­to/infografika_e­kologicka_dan­.html