Stařík2

Kolik zaplatím alimentů jako řidič kamionu?

Pokud mám příjem 13000 hrubého , a po povinných srážkách a daních ze mzdy , zbyde cca 8.500 čistého a soud mi určí alimenty i z diet , které pokud jezdím a jsem zdráv dělají cca 25 – 30000 , načež celkově budou alimenty cca 6000 ? Pokud budu nemocen tři měsíce , nebo po bouračce odkázán na lůžko , budu brát peníze zase pouze z výpočtu 13000. Tzn. že se budu 3 měsíce pást ? Nebo musím krást ? Protože při splátce 6000 z 8.500 , mi nic jiného nezbyde.

Nejlepší odpověď
ivzez

Z 13.000 Kč hrubého činí čistý příjem 11.027 Kč měsíčně.
(Případné exekuce, splátky půjček apod. nelze odečítat.)

Tzv. „diety“ jsou náhradami cestovních výdajů. Nezahrnují
se do výpočtu průměrného příjmu, nepodléhají exekuci apod.

Výjimkou jsou případy, kdy se zaměstnanec se zaměstnavatelem dohodne „kvůli odvodům“ o téměř minimální mzdě a placení „formou diet“. To je samozřejmě podvod, který se krátkozrakému zaměstnanci vymstí → v podobě výše alimentů, nemocenské, náhrady mzdy za dovolenou a časem i starobního důchodu.

[K poslednímu odstavci mne inspirovala výše cestovních náhrad.
Náhrady ve výši ± dvojnásobku hrubého příjmu jsou dost nápadné.
Nepřekvapilo by mne se, kdyby to zaujalo i soud…]

______

Doplňuji k předchozím odpovědím:

Výživné je určeno dítěti, které má nárok na stejnou úroveň jako jeho
rodiče. Proto je v pořádku, že se stanoví z dosaženého příjmu.

Požadavek dokládání, na co žena výživné spotřebovala, je
nesmysl, nelze doložit, „které prostředky“ byly nač vynaloženy.

Další odpovědi
Danina65

Těžko posoudit tvoji životní situaci, jaký máš vztah k dětem. Pokud budeš dlouhodobě nemocný, máš právo požádat soud o nové posouzení.

Muffz

Takhle na hlavu je postavený náš stát. Hlavně bývalé ženy si chtějí nárokovat co nejvyšší alimenty bez ohledu na nějakou soudnost a čest. Nezajímá je, že chlap si často musí najít druhou práci, aby se uživil, hlavně, že budou mít ony na manikůru.

Osobně bych uzákonil, že musí žena doložit, že minimálně 80% z alimentů dá na dítě, protože valná většina žen ty alimenty bere pro sebe, nikoliv pro dítě. Náklady na děti nejsou nikdy takové, jaké vypočítá soud. Za jídlo, oblečení a nějakou hygienu připadá na desetileté dítě cca 1000 – 1500,– měsíčně, za koníčky se platí max 2000,– na půl roku, takže +/- 300,– měsíčně. Suma sumárum 2000,– na dítě je víc než dostačující finanční podpora. Výpočet alimentů podle platu muže je naprostá kravina.

Ženy využívají tohoto špatně postaveného systému a chlapi pak řeší problémy, jako máte vy.

led

Mám pocit, že z diet sa alimenty neplatia, pretože tu ide o nezdaniteľnú položku, ktorú v zmysle zákona poskytuje zamestnávateľ ako rozdiel medzi tým čo na stravu miniete doma pri pravidelnej strave s tým, čo miniete na služobnej ceste. výšku diet určuje každoročne štát podľa hodín strávených na ceste a miesta, štátu, výkonu práce.

Presnejšie by vám to vedela povedať vaša mzdárka alebo tunajší mzdoví účtovníci

Drap

Musíš si naspořit předem dostatečnou rezervu

Mc Merkurion

… tak v tomto musím souhlasit s ivzez, ty diety jsou do očí bijící, a mimochodem, jako šofér kamionu nemůžeš mít minimálku:
Tedy, pokud posádka ve dvou například odpracuje cca. 400 hodin za měsíc, i více. Tak je minimální zaručená mzda 26.800Kč za měsíc, pro každého řidiče v posádce !
Řidiči jezdící v jednom řidiči, odpracují většinou kolem 230 hodin. Tak je minimální zaručená mzda 15.410Kč (http://truck-forum.cz/forum/vi­ewtopic.php?t=15151)
… na těch 13tis hrubýho, by jsi nesměl dělat přesčas a pak nemáš nárok na diety, ale což, vím, že 90% kamioňáku je takto placeno, a když pak omaroděj, tak nadávaj, ale nediv se, že ti na to soud neskočí … pást se nemusíš, z diet si holt musíš dávat stranou (jako to právě převážná většina šoférů dělá ) …
…Muffz: „Suma sumárum 2000,– na dítě je víc než dostačující finanční podpora.“ >>> to snad ani nemyslíš vážně viď? to byl jen fór … už to nehul …

NeNonym

KOLIK ZAPLATÍŠ ALIMENTŮ JAKO ŘIDIČ KAMIONU?

No, to záleží na tom, kde všude, a hlavně kolikrát, si se (za)stavoval…

Na odlehčení…

😉