Lotty

Kolik z vás se tady věnuje psaní?

Po delší odmlce vás všechny opět zdravím.
Zajímalo by mne, kolik pisálků, spisovatelů a tvůrčích talentů v tomhle směru je tady na odpovědích.
O čem píšete? Věnujete se studiu při psaní? Jaký žánr je pro vaši tvorbu typický?

Nejlepší odpověď
quentos

třeba já, mám to v profilu ;{)> mám „v šuplíku“ (na harddisku, to už nezní tak pěkně) dvě knihy, jednu o rozsahu 100 stran, druhá cca 350 (není ještě dopsána, ale chýlí se ke konci). Příbuzní se u nich chlámou a prý je musím někdy vydat – snad to dopadne. Momentálně pracuju na překladu jednoho amerického bestselleru, takže možná až tenj bude vydán, budu mít k vydání vlastní tvorby snazší cestu.
Co se týče žánru, u jednotlivých kapitol se držím formy povídky. Poněkud atypické je však to, že jednotlivé povídky na sebe navazují (časově, postavami, prostředím…) a jako celek tedy působí (mylným?) zdáním románu. Knihy vycházejí z mého života, tak, jako prakticky u každého – ta tlustší je přímo autobiografická, beroucí si na mušku komické a absurdní situace vysokoškolského života; druhá je spíše fikcí, v er formě a jejím „(anti)hrdinou“ je člověk, kterým bych nikdy nechtěl být, přičemž kniha je zaměřena silně protikuřácky (antihrdina zemře v 50 letech, ke smrti se „prohulí“ podobně a v podobném věku jako můj nebožtík dědeček) a protiflákačsky.

Další odpovědi
anonym

Kdysi jsem si také věděl,že budu Velký Spisovatel.Hlavně když jsem skončil jako druhý v celostátní soutěži ml. spisovatelů. Heč.Po nějaké době,kdy jsem splasknul a pochopil,že realita je malinko jiná,nechal jsem Toho.
Ono zdaleka nestačí mít dojem,že jsem dobrý.Potenci­onálně. Talent je nutný předpoklad,ale není to záruka.Nadaných jsou mračna.
Kdysi mi někdo „kompetentní“ řekl,že kdyby se měl jen zčásti věnovat „nevyžádaným příspěvkům“,nedělal by nic jiného.
„Kdo se má prokopat tou horou blbostí“?

Fred

Rad bych se pustil do psani, ale porad jsem nedostal ten spravny namet.
Nejake pokusy uz tu byly, nedopadlo to spatne, ale nikdy jsem nevedel, jak potom dal, porad nemam tu spravnou myslenku.
Tak nejak cekam, az prijde ten spravny cas…

pekynka

Zdravím Lotty, ted právě studuju a píšu různé semininární práce, ze začátku jsem se toho bála,ale pak to šlo.Nejprve jsme odevzdávali jakousi úvahu na zadané téma, pak se psalo několik odborných prací. Ale je to také začátek, bavilo by mě to mít tak víc volného času.

ten který je

Někdy uvažuji že bych napsal takový můj životopis ,ale když si to vše vybavím co jsem prožil tak si říkám on by tomu stejně nikdo nevěřil,ten člověk je nějaký cvok a rychle nějaké psaní knihy zavrhnu.:-)

anonym

Mam v oblibe poezii a tak mam par vytvoru ve stolku.Jinak delam do kuchariny a zacala jsem pohadkovou kucharinku pro deti.Snad se podari.