GI Joe

Kolik východů má Černé moře?

Jsou další cesty ( i říční ) kromě průplavu v Cařihradu, které umožnují vyjít z Černého moře např. do Baltského?

Nejlepší odpověď
elkon

Černé moře, podle Wikipedie, má množství přítoků, ale odtok žádný (východ je tak akorát z místnosti). https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C4%8Cern%C3%A9_mo%C­5%99e

Další odpovědi
paul1

Do Černého moře přitéká Dunaj, Dněpr a Don. Něco se odpaří a zbytek z moře odtéká Bosporskou úžinou do Středozemního moře.

Pepa25

V Cařihradu není průprav, ale průliv (Bospor). Kerčským průlivem je na severu spojeno s Azovským mořem. Splavné řeky ústící do Černého moře jsou Dunaj, Dněstr a Dněpr a do Azovského moře Don. Pro vodní dopravu je nejvýznaměnjší Dunaj, který je prostřednictvím kanálu Rýn–Mohan–Dunaj spojen se západní Evropou. Don je Volžsko-donským kanálem spojený s Volhou a tedy i s Baltským, Bílým a Kaspickým mořem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.