Avatar uživatele
bolak

Kolik vidí normální zdravý člověk obrazu? Myslím tím úhel, když se sečte to co vidí před sebou a periferní vidění.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Dochy před 2297 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
magorvkleci

180° stranově a asi 100° výškově

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dubraro

Zorný úhel lidského oka dosahuje ve směru do strany (tedy pro levé oko vlevo a pro pravé vpravo) okolo 90° od osy hlavy. V opačném směru je to méně – asi 50°. Celkový zorný úhel oka ve vodorovné rovině je tedy asi 140°. Ve svislé rovině ve směru dolů je zorný úhel asi 50°, směrem nahoru, kde brání víčko, o trochu méně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… jak kdo, ženský viděj i za roh …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Zorný úhel ostrého vidění je u zdravého lidského oka asi 45°.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Jestvuje videnie a „videnie“.
Normálne videnie popísal dubraro
Periférne videnie, je viacmenej spojené aj s pocitovým videním je videnie (cítenie pohybu, cítenie cudzieho pohľadu) nad rozsah normálneho videnia. Tu už nemôžem presne definovať jeho šírku, závisí to od osobných schopností každého človeka, (hovorí sa: …má oči aj na chrbte, …má vzadu tretie oko…)

Dodatok:
"když projíždím na kole křižovatkou z vedlejší, se nemusím vůbec rozhlížet a ani otáčet hlavou a ještě mě nic nepřejelo. "
To, že vás na križovatke ešte nikto nezrazil, môže byť spôsobené aj tým, že ten druhý vodič vás vidí…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Je otázka co všechno lze zahrnout pod pojem „vidět“.
Pohyb a změny světla v horizontální rovině vnímám (můj odhad) v úhlu něco přes 180°. Tedy registruju změnu, ale že bych tam viděl to si říct netroufám… A je otázka na kolik je to fyziologická vlastnost a nakolik je to tím, že je to mimo brýle…

před 2297 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Já když roztáhnu ruce, a směřuju je směrem vzad, tak je vidím až pod úhlem (dohromady) 225 stupňů. Myslím že je to dost, ale nejsem si jistej, každopádně vysvětluje to to proč když projíždím na kole křižovatkou z vedlejší, se nemusím vůbec rozhlížet a ani otáčet hlavou a ještě mě nic nepřejelo. Nahoru-dolu je to horší, tam vidím nějakých 90 stupňů, možná míň, naštěstí pro mě, auta jezděj vertikálně málokdy.

před 2297 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
johana 56

Vidění souvisí s fyzikou…
http://fyzika­.jreichl.com/ma­in.article/vi­ew/488-zorne-pole

před 2295 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

„a ještě mě nic nepřejelo.“ to hlavne vďaka tomu, že vidia vás!

před 2296 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek