luckykubrt

Kolik tak máte paměti v počítači, je 1 GB málo?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… tak málo nemám ani v mobilu … ale kdysi to prej byl přepych …

Další odpovědi
dubraro

Ve kterém?

Windows 7 … 8GB
Ubuntu Studio … 4GB
Kubuntu … 4 GB
Lubuntu … 1 GB
Kali … 2 GB
Raspbian … 1 GB
Armbian … 1–2 GB
Android … 2–4 GB

Muffz

Záleží čeho, pamětí je více:

  • Operační paměť (RAM) – 1GB je tuze málo, to bylo při Win XP, dnes je minimum 4 GB, optimum 8–16 GB
  • Grafická paměť ( v GPU) – 1 GB byla donedávna klasika a dá se s tím přežít, optimum je 2GB+
  • Paměť jako úložiště (HDD) – 1 GB je nic, v dnešní době optimum 500 GB+

Osobně mám 2TB HDD, 8GB RAM a 4 GB na grafické kartě. A pořád je co zlepšovat.

jbrus

Ano, je to málo. Shrnul bych to asi takto: 2GB je minimum aby počítač byl vůbec trochu použitelný. 4GB je nižší standard pro domácí a kancelářské pc. 8GB je potřeba na hry nebo pro náročnější uživatele.
Hodnoty jako 3GB,5GB,6GB obvykle nepotkáte.

Arne1

Nějaký historický počítač s Windows 98 by s tím snad fungoval. O novějších si myslím že už ne (funkčností nemyslím to, že budu 5 minut čekat na spuštění jednoduché aplikace). Ve zkratce – je to málo, je to hodně málo !

Klaproth

Dnes je to žalostně málo. Můj první počítač měl 4 MB RAM a 20 MB HDD a fungoval (opravdu nejde o překlep, skutečně měl 4 megabajty RAM). Dnes mám 16 GB RAM a disky o celkové kapacitě 16 TB.

luckykubrt

Mám ještě XP. Ale v té době se hry dali hrát normálně. Dnes moc žádné velké změny ve hře jen se to hůř hraje. ☹ Kde na to má člověk pořád brát ?

Matěj Sikora

Příspěvek smazán administrátorem.

luckykubrt

Ono se před dvaceti lety říkalo, že budou počítače levnější jenže ty nové dnes stojí stejně jako před těmi dvaceti lety.

Arne1

Blbost. Kolega si kdysi koupil AT, bylo to xa cca 120000. Jen první disk 20MBkdysi stál přes 10 tisíc. Takže ty ceny lezou dolů pořád. Ovšem to jsou ceny běžných počítačů. Když do toho někdo bude rvát extra výkonné procesory a grafiky, tak se to zase vyšplhá nahoru.

luckykubrt

Já mám na druhém 2Gb, ale tam mi nefunguje OS. Na tomhle jsem měl před opravou 500Mb. ☹