Kyta

Kolik,stupnů,horké vody snese obyčejná zahradnická hadice?

Odpovědi
Drap

Plastová snese i vodu vařící, ale částečně měkne.

franku

Pokud to není ta nejlevnější,tak klidně 70–80°C

venkovan

Nevím. Mám pocit, že ptáci snáší vajíčka, zvířata třeba mláďata, kořis, lidi někoho či něco. Ale, že by něco snesla hadice?
Nicméně – pokud se jedná o plastovou hadici s vnitřním výpletem, chvíli vydrží i vodu z bajleru. Ale na koncovkách se musí pořádně přitáhnout a není dobré ji moc tlakovat. A není to na trvalé používání. Dávali jsme tyto hadice i jako přívody k topení v autech, pracovních strojích apod. – a celkem vydržely dost dlouho. Ale je tam malý tlak. Gumová hadice lecos také vydrží, ale velmi opatrný bych byl u plastových hadic bez výpletu.
Na horkou vodu je lepší používat k tomu určenou hadici.
Doplňuji:
Zvířata mláďata ve smyslu třeba z půdy, stromu apod na zem

honza85

Na teplou až horkou vodu doma používám bíle vypletené hadice Valmon – http://www.val­mon.cz/hadice-pro-pitnou-vodu. Vydrží vyšší teplotu a hlavně pokud ji máte venku a svítí na ni sluníčko, tak se v ní nevytváří takový ten sliz, který pak vytéká ven. Občas je pak potřeba konce zkrátit u koncovek, aby pořádně těsnili a nelámali se.

brazdarom19

Jak tu někdo psal, kolem těch 80 stupňů by snad měla každá hadice zvládnout. Myslím si, že i ty nejlevnější. Myslím si ale, že pokud si koupíte nějakou dražší, profesionální zahradní hadici, tak ta by mohla zvládnout i trochu vyšší teploty. Právě takové hadice mají například tady na tomto eshopu – https://www.tes­nenitexim.cz/HA­DICE-NA-VODU-c5_0_1.htm

Kyta

Venkovan,ty jsi učitel?:D nevím s kerého si kraje,u nás se i králíci pěstují,(necho­vají),:D ,nejsme ve škole,všecí věděli vo co gou,tak nech si své připomínky..jinak dík za odpověd.Kyta