Avatar uživatele
nevzdelaneja

Kolik stojí průměrný oběd uvařený doma?

Pokud bychom vzali „typickou českou rodinu“ a zprůměrovali bychom cenu uvaření 5 obědů za týden(bez práce) kolik by to tak približně mohlo vyjít na 1 oběd/den? Dík

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2741 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Špatně položená otázka.
Kolik je v rodině lidí a jak staří?Oni malé děti jedí méně než dospívající jedinci, zrovna tak kluci jedí více než dívky.
5 obědů je kolik? 5 obědů pro čtyřčlennou rodinu to je 20 porcí, čili kolik stojí jeden oběd pro jednoho nebo jeden oběd pro celou rodinu?
A také je rozdíl když bude každý den maso nebo bude některý den bez masa což činí ten oběd lacinějším.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

…vyjasněme si pojmy: „typická česká rodina“ , „týden bez víkendu: 5 obědů“ , „bez práce“ …

… od 10,– Kč do 200,– Kč osoba / den

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

myslíte krupicové slíže alebo stroganof?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Až si každou rodinu zprůměruješ, klidně ti to vypočítám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

To je složité. Když vaří žena pro čtyři lidi včetně mne, tak to vyjde více, než když si vařím já sám jenom pro sebe.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
nevzdelaneja

máte pravdu a asi bude nejlepší si to spočítat sám. Měl jsem prostě namysli, že se udělá třeba 5 typických českých jídel – obědů. (řízek z bramborem, třeba guláš, vepřo knedlo zelo) apod. a z toho se spočítá průměrná cena za oběd pro 1 osobu. (do ceny se nezapočítává cena za práci – čas). Jde mi prostě jen o to jestli to výde 20Kč za oběd, 50Kč za oběd, 70Kč za oběd – prostě aspon nějakou představu orientační.

před 2740 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

…no jo, ale ten řízek může být klidně telecí, guláš třeba kančí či jelení, atd… každej má jiný porce…a jestliže mam domácí brambor, čuňíka, a práci nepočítáš >>> to je pak těžký…

před 2740 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dubraro

lahny:
Vegetariánství je nákladný a pracný koníček. Za 150g masa musíš počítat kilo zeleniny a práci s jejím čištěním.

před 2741 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

To je dobře, když už člověk chce škodit přírodě, a krást nám masožroutům kyslík, ať si za to trochu připlatí!

před 2741 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nevzdelaneja

pro 1 osobu.

před 2741 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek