jugriska

Kolik správně má být hodnota cukrovky v krvi?

Nejlepší odpověď
Drap

Ideální hladina cukru je 4 až 5 mmol/ litr krve, normálně do 5,6 mmol/litr krve, lehce zvýšená hladina 5,6 mmol/litr krve až 7 mmol/l krve, ale přes 7 mmol/litr krve je signálem pro nemoc nazývanou cukrovka. Vyskytuje se, když slinivka břišní tvoří málo inzulínu nebo když netvoří žádný inzulín nebo když inzulín je produkován, ale tělo na něj nereaguje. Potom se cukr v krvi nedovede spálit.

http://www.ce­lostnimedicina­.cz/cukrovka-priznaky-a-hodnoty-glykemie.htm

Další odpovědi
Děda Louda

Hodnota cukrovky v krvi být nemá. Je-li, je něco špatně.

ahold

Glykémie nalačno (mmol/l) Výborná Uspokojivá Neuspokojivá
4,0–6,0 6,0–7,0 > 7,0

Glykémie po jídle 5,0–7,5 7,5–9,0 > 9,0
Doplňuji:
Divně se to přepsalo. Tak jinak ☹

NALAČNO: Výborná 4,0–6,0 mmol/l
Uspokojivá 6,0–7,0
Neuspokojivá > 7,0

PO JÍDLE: Výborná 5,0–7,5
Uspokojivá 7,5–9,0
Neuspokojivá > 9,0

mosoj

Tak já jsem cukrovku nikdy v krvi neměl. Tu jsem viděl jenom na poli.

Doplňuji:
Také ještě musíte sdělit kdy se uvedená hodnota glukózy má naměřit. Není to totiž jedno.

isteron

Deda Louda

Nemáte pravdu, pozrite si na webe, čo je to hypoglykémia !