zjentek

Kolik špačků je potřeba na zahradě odstřelit, aby se ostatní z hejna na bobule již nevraceli?

@elkon: Jen bych rád podotkl k tomu aby se nepříznivé zlo šířilo postačí když dobří lidé nedělají nic.

Odpovědi
elkon

To napadne jedině dementa.
Bernská úmluva, která špačka obecného klasifikuje jako chráněného živočicha vznikla v roce 1979 ve Švýcarsku. Od roku 1998 platí i na území ČR.

Rokio

To vážně nevím. Tvoje otázka mě pobavila. Udělil jsem jí hvězdičku.

Podle mě se ptáci (stejně jako ostatní zvířata) řídí pudy, takže jejich odstřelování nepomůže.

paul1

My máme dvě aronie, jednu na začátku zahrady skoro úplně ptáci očesali, druhá, která je ve dvoře se zatím drží, máme psa.

Kelt

To mi připomnělo tento příklad. Na stromě sedělo 10 sojek. Hajný 2 zastřelil. Kolik sojek zůstalo na stromě? Odpověd. Jenom 2, ty zastřelené. No ptáci se polekají odletí, ale když zjistí, že je tam po určité době klid, tak se vrátí.

aliendrone

No, jestli chceš mít jistotu, tak VŠECHNY! 😉 😁 😁

https://www.e-myslivost.cz/12-70-sb-parcours-28-super-2-5-mm-x118601
+
https://www.wil­dgame.cz/opako­vaci-brokovnice-mossberg-500a-12-70_z1215990/ (KLASIKA!)
=

ŠŤASTNÝ ZJENTEK

cappuccino

Zkousel jsi tohle?
https://www.o­byvat.cz/jak-plasit-spacky/

zjentek

Paule, ale to nemáš jenom aronie, to máte: černej brybíz, višně, aronie, brusnice, rakytník… !

zjentek

…A zbytek dojedou kuny v noci 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

zjentek

Rokio no já tu pomalovaný v křoví ležím s flustbrokem už od božího rána a fůrt nalítávaj, to jsou už kila masa tady na hromadě.