Kelt

Kolik slovíček naleznu v těchto knihách?

Vracím se k němčině, každé slovo si vypisuji. Učebnice obsahuje asi 2000 slovíček, dále mám k dispozici Němčina 5000 základních slovíček, Jazykový aktivátor rovněž poskytuje 5000 slovíček a němčina podle témat nabízí 4000 slovíček. Kolik různých slovíček z tohoto materiálu získám? Celých 17 000 nebo kolik, reálně s čím mohu počítat. Prakticky to budu vědět asi za rok až za dva. Děkuji.

Odpovědi
ivzez

Neznám ani jednu z uvedených učebnic, ale protože
znám řadu jiných, vím, že slovní zásoba se překrývá.

Tipovala bych, že půjde o ± 5000 slovíček (možná o pár víc),
ostatní se budou překrývat.

Já bych poradila zaměřit se spíše na gramatiku, pravopis, větnou stavbu
a stylistiku. Potom se dá „jakž takž“ domluvit se znalostí od ± 1200 (ale
radši 1500) slovíček. Se zásobou 2000 a více slovíček už se dá domluvit
prakticky o všem.

Slovíčka se učte „komplexně“ → u podstatných jmen si rovnou přiberte
2. pád č.j. a 1. pád. č. mn. Každé sloveso si vyčasujte alespoň v přítomném čase. U přídavných jmen a příslovcí si připomínejte II. a III. stupeň.
U předložek si vždy uvědomte s kterým pádem se pojí a zkuste použít
v předložkové vazbě se slovesem.
… …

Uvedeným způsobem se sice naučíte méně slovíček, ale budete
schopen je správně používat a domluvit se v různých situacích.

Před lety jsem se po maturitě z němčiny zapsala do jazykové školy. Mí
spolužáci v JŠ měli neuvěřitelnou slovní zásobu, minimálně třikrát větší
než já. Ale nebyli schopni vytvořit jedinou jednoduchou větu bez chyby.
Natož souvětí.
Vydržela jsem tam chodit necelé dva měsíce,
potom jsem dala přednost samostudiu.