asistentka11

Kolik si mám účtovat za služby, je-li zákazník, který vystavil smlouvu, plátce DPH a já ne? Uvádí částku 170 Kč + DPH.

Nejlepší odpověď
mosoj

Nejsi plátce DPH. Nemůžeš tedy ani DPH účtovat. Zákazník si tedy také nemůže DPH započítat. Pokud chceš být konkurenceschopná, tak těch 170 Kč. Pokud se ale s náklady do této částky nevejdeš musíš více, zákazník na tom bude ale hůře než kdyby si tu samou práci a za stejné peníze bral od plátce DPH.