Chandler

Kolik se dožívá Kolie dlouhosrstá?

Kolika let se dožívá Kolie dlouhosrstá?

Nejlepší odpověď
kropitko

Přibližně stejně jako všichni čistokrevní pejci většího plemene,tak cca 14 let. Moje mamka jí měla,tedy jeho,byl to kluk a dožil se 17 let,ale byl už hodně nemocný,slepý,ne­mohl na zadní apod…
Doplňuji:
Illines,já mám zkušenost,že voříšci se dožívají déle a většinou,bez zákroku veterináře. Mám dojem,že čím je zvíře více šlechtěno,tím větší to pak nechává následky na jeho zdravotním stavu,ale ano souhlas s Vámi,je to téměř u všech pejsků stejné…

Další odpovědi
anonym

Psi at s rodokmen nebo bez se dozivaji okolo 15 let.Mensi psi se dozivaji dele zhruba o 2–3 roky.Jsou i vyjimky.Zalezi na kondici,zachazeni a strave.A take nesmi se dovolit aby pes smutnel.

nukušinka

cca kolem 15 let a víc podle toho jak na tom pejsek je.

bábina29

souhlasím-šlechtění psi se prý dožívají méně let,babička má voříška malého,venkovního a už má asi prý 16 let,má popsaný očkovací průkaz a už je nahluchlý ale veselý,dokonce spí s kočkama v bedýnce 🙂

BENYTA

Kolii bych typovala na průměr 13 let.přece jen je to rasa na hranici,spíš za ní,středního až velkého vzrůstu,sice bez dědičných zatížení,ale protože je to pes vyšlechtěný k práci,dnes už je spíš chován pro krásu,a i to,že už nepracuje,jak by potřeboval,to mu také zkracuje život.
Připomenu „svou“ rasu – pinč se podle jednoho článku dožil prokázaných 34 let,no neumím si to představit.První fenka mé kamarádky se dožila 16 let a 8 měsíců,mě to dopřáno nebylo,můj jedinečný pes BEN,/odtud má přezdívka/,kvůli nemoci umřel ve 12 letech,nejhorší bylo,když mi řekl doktor,že kdyby to byl člověk,vyléčil by se,u psa na to žádný vet nemá přístroje a možnosti.Dýchala bych za něj,kdyby to šlo.
Píšu odkaz na kamarádky stránky,jak vypadají tito psí „vytrvalci“.

Zdroj: www.trpaslici­pinc.estranky­.cz

ReHu

Myslím, že jak píše BENYTA v podobné otázce, že se velká plemena dožívají v průměru max.10 let. Velká plemena trpí přešlechtěním.
Udávaný věk je maximální, nikoli průměrný z praxe.
Jak píše kropítko, nejdéle se dožívají „voříšci“, protože ti netrpí žádnými dědičnými zátěžemi.

mojitek

Strasne se bavim kdyz se tady pise jak orisci netrpi dedicnymi chorobami … orisci jako spadli z Marsu nebo z jine planety? Vzdyt orisci maji v genech též cistou rasu ze ktere byli „naklonovani“ :o) Choroby u orisku at uz degenerativniho nebo jineho charakteru jsou na zcela stejne urovni jako u cistsich ras…

bubukaa

vetšinou 12– 14 ale někteří jedinci i více..

monzy197

ÚPLNĚ JAKO NORMÁLNÍ PES,KOLEM 15-TI LET. :)POKUD SE JÍ SAMOZŘEJMNĚ NĚCO NESTANE…