Avatar uživatele
Sůwa

Kolik průměrně sní za den kastrovaný domácí kocour ve věku 5 let

Je domácí, ale chodí i na zahrádku u bytu, kde ovšem nic k jídlu neuloví. Vážil cca 5 kg a denně snědl 2 1/2 kapsičky + něco málo granulí, teď vyžaduje o 1 kapsičku víc. Je to normální? Nechci, aby byl obézní, ale zas ho nechci šidit. Díky za rady 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, GM, anonym, gagaga před 3860 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Odpoveď byla označena jako užitečná

Podobně starého kastráta mám také. Pokud má v misce dostatečný počet granulí, není potřeba dávku kapsiček zvyšovat. On loudí a je to těžké, vím..))
Více ti řekne po prohlídce veterinář, musí jej totiž vidět.
Zkušenost, vet.praxe

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Myslím, že pokud se jedná o běžně velikého kocoura, tak mu dvě kapsičky denně
a granule podle chuti musí stačit. Žebrá? Jasně, že by chtěl kapsiček víc, to je asi přirozené, ale nedávala bych mu víc.
Určitě z něj nepolezou žebra a nadměrný pohyb a jiné aktivity mu asi nehrozí, takže bych zůstala neoblomně u obvyklého množství kapsiček a granulí dietních (pro kastráty). On si asi zvolil jídlo jako hobby a kočky všeobecně bývají rozmlsané, takže je to na majiteli aby ho v jeho nové zálibě „brzdil“.
Když občas vidím na obrázcích ty bytové kočky ohromující tloušťky, tak někdy pochybuji o zdravém rozumu majitelů. To u vás asi nehrozí, ale obezita všeobecně je jen na škodu. A u kastrátů je to cobydup. Potom se těžko hubne…
Stejně určitě něco občas „odpadne“ od prkýnka nebo stolu 🙂

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit


Avatar uživatele
GM

Můj kocourek je taky kastrovaný, celkem velký, váší přes 6 kilo. Ráno dostane kapsičku, jednu pro sebe, kočička kapsičky nejí, ta dostane 1 Veselou krávu nebo podobný sýr. Misku mléka mají dohromady, granule v misce neomezeně a asi 5× za týden dostanou odpoledne každý asi 7dekový kousek masa. Kdybych mu dala večer ještě jednu kapsičku, tek by ji nesnědl. Ale jakmile usednu k obědu, už čekají a někdy to dopadne tak, že o kuřecí stehno se dělíme 3 a brambory mi nechají celé.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Podle pohybu. Jestli má možnost chodit ven tak ty tři kapsičky jsou akorát. Pokud granule tak ubrat kapsičku. Granule mají vyšší energetickou hodnotu a na den jich stačí cca 80 – 100 g. Kapsičky pak již žádné. Já to střídám a granule používám také Perfekt fit, Pro sterille nebo Home. Kocouři jsou vybíraví a všechno jim nejede. Většinou po odčervení se jim apetit zvedne.

Kdo kočkám dává mléko z krabice tak jako by je zabíjel !!!!!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sůwa

Ještě doplním, že „lidské“ jídlo vůbec nejí, nic nám od stolu nepadá a mléko mu nedávám. Je odčervený, očkovaný a veterinář ho moc chválil. Kamarád ale u svých bytových koček v poslední době pozoroval taky zvýšenou spotřebu… 🙂

před 3860 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Prý má být enormně tuhá zima, tak třeba s tím zbrojením máš pravdu
🙂
Já tedy ale na hafanech nic zvláštního nepozoruju, ti moji jsou bez záklopky pořád, jen na podzim (každý) ještě v hltání přidá. Ale jsou to „jen“ psi, kočky mají jistě lepší instinkty.

před 3860 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

🙂

před 3860 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

suwo, bodejt by neco jeste lovil , kdyz ma 2 a pul kapsicky :)) a par granuli k tomu :)
me se to zda strasne moc :o)
ale pockejte si jeste na bohemi , co ta na to …
me se to uz ted zda hrozne moc
ja bych mu dala kapsicku jednu rano, a jednu vecer …nic vic
a i to se mi vlastne zda moc … :)
moji kocouri meli mene, ale zase jsem jednou u jednoho videla, jak zere celyho zajice .. !! ( mel asi hlad ) :)

  • iv-

před 3860 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

On by i lovil, ale není co. Já mu to teď půjdu vysvětlit, třeba to pochopí. Granule dostává Perfect-Fit pro sterile, ale moc mu nejedou žádné. Za svůj krátký život už si hlad užil, tak třeba zbrojí na zimu… 🙂

před 3860 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

:) jo, a az mu to budete vysvetlovat .. nerikejte mu prosim kdo vam to poradil !

před 3860 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Tak jo, dám pozor 🙂

před 3860 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

:)

před 3860 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek