Sůwa

Kolik průměrně sní za den kastrovaný domácí kocour ve věku 5 let

Je domácí, ale chodí i na zahrádku u bytu, kde ovšem nic k jídlu neuloví. Vážil cca 5 kg a denně snědl 2 1/2 kapsičky + něco málo granulí, teď vyžaduje o 1 kapsičku víc. Je to normální? Nechci, aby byl obézní, ale zas ho nechci šidit. Díky za rady 🙂

Nejlepší odpověď
beer

Podobně starého kastráta mám také. Pokud má v misce dostatečný počet granulí, není potřeba dávku kapsiček zvyšovat. On loudí a je to těžké, vím..))
Více ti řekne po prohlídce veterinář, musí jej totiž vidět.
Zkušenost, vet.praxe

Další odpovědi
anonym

Myslím, že pokud se jedná o běžně velikého kocoura, tak mu dvě kapsičky denně
a granule podle chuti musí stačit. Žebrá? Jasně, že by chtěl kapsiček víc, to je asi přirozené, ale nedávala bych mu víc.
Určitě z něj nepolezou žebra a nadměrný pohyb a jiné aktivity mu asi nehrozí, takže bych zůstala neoblomně u obvyklého množství kapsiček a granulí dietních (pro kastráty). On si asi zvolil jídlo jako hobby a kočky všeobecně bývají rozmlsané, takže je to na majiteli aby ho v jeho nové zálibě „brzdil“.
Když občas vidím na obrázcích ty bytové kočky ohromující tloušťky, tak někdy pochybuji o zdravém rozumu majitelů. To u vás asi nehrozí, ale obezita všeobecně je jen na škodu. A u kastrátů je to cobydup. Potom se těžko hubne…
Stejně určitě něco občas „odpadne“ od prkýnka nebo stolu 🙂

GM

Můj kocourek je taky kastrovaný, celkem velký, váší přes 6 kilo. Ráno dostane kapsičku, jednu pro sebe, kočička kapsičky nejí, ta dostane 1 Veselou krávu nebo podobný sýr. Misku mléka mají dohromady, granule v misce neomezeně a asi 5× za týden dostanou odpoledne každý asi 7dekový kousek masa. Kdybych mu dala večer ještě jednu kapsičku, tek by ji nesnědl. Ale jakmile usednu k obědu, už čekají a někdy to dopadne tak, že o kuřecí stehno se dělíme 3 a brambory mi nechají celé.

mosoj

Podle pohybu. Jestli má možnost chodit ven tak ty tři kapsičky jsou akorát. Pokud granule tak ubrat kapsičku. Granule mají vyšší energetickou hodnotu a na den jich stačí cca 80 – 100 g. Kapsičky pak již žádné. Já to střídám a granule používám také Perfekt fit, Pro sterille nebo Home. Kocouři jsou vybíraví a všechno jim nejede. Většinou po odčervení se jim apetit zvedne.

Kdo kočkám dává mléko z krabice tak jako by je zabíjel !!!!!

Sůwa

Ještě doplním, že „lidské“ jídlo vůbec nejí, nic nám od stolu nepadá a mléko mu nedávám. Je odčervený, očkovaný a veterinář ho moc chválil. Kamarád ale u svých bytových koček v poslední době pozoroval taky zvýšenou spotřebu… 🙂

anonym

Prý má být enormně tuhá zima, tak třeba s tím zbrojením máš pravdu
🙂
Já tedy ale na hafanech nic zvláštního nepozoruju, ti moji jsou bez záklopky pořád, jen na podzim (každý) ještě v hltání přidá. Ale jsou to „jen“ psi, kočky mají jistě lepší instinkty.

Sůwa

🙂

gagaga

suwo, bodejt by neco jeste lovil , kdyz ma 2 a pul kapsicky :)) a par granuli k tomu :)
me se to zda strasne moc :o)
ale pockejte si jeste na bohemi , co ta na to …
me se to uz ted zda hrozne moc
ja bych mu dala kapsicku jednu rano, a jednu vecer …nic vic
a i to se mi vlastne zda moc … :)
moji kocouri meli mene, ale zase jsem jednou u jednoho videla, jak zere celyho zajice .. !! ( mel asi hlad ) :)

  • iv-

Sůwa

On by i lovil, ale není co. Já mu to teď půjdu vysvětlit, třeba to pochopí. Granule dostává Perfect-Fit pro sterile, ale moc mu nejedou žádné. Za svůj krátký život už si hlad užil, tak třeba zbrojí na zimu… 🙂

gagaga

:) jo, a az mu to budete vysvetlovat .. nerikejte mu prosim kdo vam to poradil !

Sůwa

Tak jo, dám pozor 🙂

gagaga

:)