Ughg

Kocour neche žrát.

Máme půlročního kocourka a poslední 4 dny nechce vůbec nic jíst a ani pořádně nepije. Zkoušeli jsme mu dát jeho oblíbené mlsky, syrové i vařené maso, kuřecí játra, vývar i rohlik s mlíkem. Nic z toho nechce. Ke všemu jen čuchne a jde pryč. Jinak na něm žádné jiné změny nepozorujeme, jen v poslední době vyhledává teplá místa, ale to bude spíš tou změnou počasí. Nemáte s tímto někdo zkušenost? Popřípadě nějaký návrh, co mu zkusit dát k jídlu? Děkuju moc
Doplňuji:
Děkuju vám všem za rady. Včera jsme byli na veterině a tam rentgenem prokázali, že má brániční kýlu. Takže záhada vyřešena. Ale ještě jednou vám všem děkuju za pomoc.

Nejlepší odpověď
www

Půl roku je ještě kotě a ani se nedivím, že nechce ☹
Především rohlík s mlékem žádné, třeba i dospělé kočce na zdraví nepřidá!
Sice bych mohl tipovat, ale rozhodně nejlepší, zvlášť pro nezkušeného chovatele, bude návštěva veterináře. Hlavně mu ale řekni popravdě, čím jste ho ládovali!!
Jistě, může jít také o jiný problém, ale jen vet ti řekne více.
Praxe chovatele

Další odpovědi
anonym

Nevím, jestli se jedná o „bytové“ zvíře nebo venkovní. Pokud je kocourek jen v bytě, máte jistě přehled o jeho příjmu potravy i vyprazdňování. Jestli je venkovní a domů se chodí jen ohřát a prospat, je to s informacemi horší.
Zkuste mu nabídnout tresčí játra z konzervy. Pokud odmítne i ta, tak je možné, že je opravdu nějaký nemocný. Kocourek „domácí“ by měl mít doma pěstovanou
v truhlíku kočičí trávu- např.šantu aby si měl možnost přirozeně upravit trávení.
Kocourek, který se pohybuje venku může mít jinde zdroj potravy, ale také může
v tomto období už mít sexuální touhy a jestli se v okolí mrouská nějaká kočičí dáma, tak z toho může být trochu rozhozený.
V žádném případě mu nedávejte nic s mlékem. Počkejte ještě jak se bude chovat během víkendu a pokud se stav nezmění (ani nezhorší) zajeďte s ním k vetovi. Kdyby se výrazně zhoršil, jeďte dřív, ale jestli je jinak v pořádku, taková několikadenní hladovka ho nijak na životě neohrozí.

Doplňuji:
http://jamis-kocky.net/chov-kocek.php

anonym

Zajdi s ním na veterinu. Docela klidně bych sázela na potřebu odčervit. V tom případě štěňatům ani koťatům opravdu nechutná. Zkus také zkontrolovat, jestli nemá přisáté klíště nebo jiné parazity.

mosoj

Pokud kocourek nemá přístup k zelené trávě s největší pravděpodobností se jedná o bezoáry ( chuchvalce chlupů v žaludku). Pak se musí použít nějaký kupovaný prostředek. To odčervení se může také udělat pokud nebylo.

http://www.zo­ohit.cz/shop/koc­ky/doplnkove_spe­cialni_krmivo/chlu­pove_bezoary
Doplňuji:
Tak jsme všichni vedle jako jedle. Typický to jev pro odborníky na všechno.

anonym

Měla jsem stejný problém, jen by mě zajímalo, odkud máte kocourka? Protože já taky mám jednoho a ten chvíli hltal a chvíli zase nejedl.

Hltal protože v útulku dostávali méně jídla, tak se najedl, aby neměl hlad.

Nejedl protože si zvykal na nové prostředí k životu a nebo prostě jen nechtěl, nebo je to způsobeno tím, že pokud bydlíte v bytě, Váš kocourek cítí jiná zvířata, pokud Vám v poslední době něco počůral, je pravděpodobnější, že cítí zvířata a značkuje si své teritorium (nebo-li Váš byt)

Kdyby se objevily nějaké problémy, například nadměrné zvracení, nebo nadměrné průjmy, kakání krve… navštivte lékaře. :)