Kolik by si podle Vás měl vydělat měsíčně zedník?

V poslední době se často mluví o nedostatku řemeslníků. Mám pocit, že ale nejsou dobře ohodnocení. Když si necháte udělat masáž a dáte 500 za hodinu, tak to není divné, když si zedník řekne 200, tak každý hledí jak tele na nová vrata (masáž byl příklad). Je to v pořádku?

Nejlepší odpověď
Kepler

Tak, zedník s lopatou nepracuje, to by byla urážka jeho řemeslné cti. Myslím, že ta dvě kila/h jsou přiměřená. Tedy pokud si nenechává nosit štamprlata na kelni.

Další odpovědi
marci1

Záleží hlavně na tom, jaké práce zedník dělá, jak rychle a kvalitně. Znám zedníky, kteří pracují poctivě a kvalitně za 150.- Kč/1 hodinu a také jiné za 800,– Kč/1 hod. Je třeba si zjistit recenze na onoho zedníka a samozřejmě 800,– Kč je přehnaná částka. 🙂

ivzez

Záleží na jeho šikovnosti řemeslné i vyjednávací.
Podle mne by si měl vydělat tolik, kolik si dokáže vyjednat.
Ani o korunu méně!

autacek

No, ono je trochu rozdíl hodinu masírovat záda, nebo stát opřený o lopatu s cigárem, nicméně takto se to opravdu porovnávat nedá.

anonym

Marci, takže poctivý a kvalitní zedník pracuje za 150 k na h. A to je právě to o čem mluvím. Je to málo

anonym

Auťáčku, máš pěknou koupelnu? Máš pěknou fasádu? Máš pěkné stěny? Nebo máš v obýváku lopatu a na zemi vajgly. O čem mluvíš ty to nejsou zedníci.

autacek

Nejlepší domluva jaká je, je domluva na úkol.

anonym

Tak s tím souhlasím, ale je spousta firem, které zaměstnávají šikovné chlapy a zdaleka jim neplatí, kolik by si zasloužili.

autacek

No on ani ten masér nedostává, co zákazník zaplatí.

anonym

Jasně, je rozdíl, jestli jsi zaměstnanec, nebo děláš na svoje triko, ale řekněme, že jsi živnostník. Zedník nedostane 500 na hodinu, jedině v opravdu vyjímečných případech a vstupní investice je pro něj daleko větší, než u maséra

anonym

Ještě jedna věc: zedník, nebo jiný řemeslník tvoří trvalé hodnoty a rozhodně mu k zvládnutí profese nestačí 2měsíční kurz.

autacek

Jako masér že má menší výdaje než zedník? Kde máš nájem za provozovnu, vybavení, atd., navíc ti garantuju, že 8–12 hodin v tahu masírovat nevydržíš.