Avatar uživatele
Lotus

Vyplatí se práce na živnostenský list?

Mám 21.000,-Kč čistého měsíčního příjmu a jsem v zaměstnaneckém poměru. Chtěl bych svoji práci vykonávat na ŽL a zajímá mě jakou hodinovou částku by mi musel zaměstnavatel nabídnout,aby se mi to vyplatilo.
Děkuji za odpověd.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, anonym před 4242 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Jambalaya

Myslím, že u 21 tis. již lze ŽL využít. Výchozí čistý příjem je však zavádějící, pokud chcete zjistit částku, která by odpovídala fakturaci na ŽL, musíte vycházet z příjmu hrubého.
Vezmete-li hrubý příjem a vynásobíte jej 1,35, vyjde vám, kolik zaměstnavatele každý měsíc stojíte. Pokud byste mu fakturoval vypočtenou částku, bude mu to jedno, neboť ho budete stát úplně stejně.
Váš příjem po odvodech bude sice vyšší, ale přijdete o jisté sociální výhody. Odhadovala bych, že 21 tis čistého by mohlo odpovídat cca 35 - 40 tis. na ŽL. Daňové zatížení zaměstnance je totiž téměř 50%

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Zaměstnavatel by vám také nemusel nabídnout vůbec nic. Vezme si jiného lacinějšího. Navíc se práce živnostníkům platí většinou od zakázky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Milý pane kdyby mě zaměstnavatel platil takovým platem nebo i mzdou, bych mohl plánovat život. A v zimě mohl být doma.
Zákazník - investor zřejmě určitě ví kolik taková práce stojí a Vy byste kolikrát vzal zakázku i za menší peníz abyste tu práci měl. Kdežto jako zaměstnanec máte práci i výplatu jistou se všemi výhodami. Asi jsem nenapsal nic nového co by zde nikdo nevěděl, tak pardon. Šlo by o dohodnutí částky za kterou byste byl ochoten práci udělat. Pak jsou tabulky. Pak shánění dalších zakázek, které se ovšem vyřizují v pracovní době a to může být ztráta času.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Nechci vás rozčítit ,ale asi vás pálí dobrá práce. Oni se živnostníci mají co ohánět , aby si vydělali a ještě vše zaplatili. Protože, kdo si je zjednává tak si vybere vždy toho levnějšího.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Pre vás ako živnostníka by váš bývalý zamestnávateľ bol už len váš zákazník (kupec-odberateľ vašej práce).
Cena práce sa skladá z niekoľkych položiek
povinné odvody z ceny práce zamestnanca. Časť platí zamestnávateľ z ceny práce a časť zamestnanec z jeho mzdy.
Po odpočítaní týchto položiek máte vyplatenú čistú mzdu, ktorá sa prípadne znižuje o časť hodnoty stravných poukážok, atď.
Toto keď si vydelíte počtom odpracovaných hodín, vyjde vám hodinová mzda.
Ak chcete pracovať ako živnostník, platíte celé odvody z ceny práce.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek