Avatar uživatele
Dr. Darko

Kolik opakování a sérií musím u různých posilovacích cviků udělat, aby mi rostly svaly?

Zajímavá 0 před 256 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
elkon

Zeptej se odborníků ve fitku. Každé tělo je jiné.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Disraeli

Dostatek. Správnější odpověď nedostaneš. :P
1. Záleží na aktuálním stavu - tvém fyzickém stavu, svalech, výdrži, s jakou váhou můžeš pracovat a tedy podle toho , jakou váhu máš na činkách.
2. Ani svaly nebudou moc růst, nehledě na to, jak moc posiluješ, když nebudeš sprvně jíst.
3. Ptáš se na různé cviky.... opakování i série (ale i zatížení(váhy) bývají u různých cviků různé. Záleží na partiích. ;)
4. Existuje víc způsobů, jak cvičit (a nabírat hmotnost): dělat maximálky (občas, těch jen pár nebo třeba jen jednou); cvičit s menšími váhami s větším počtem opakování (i sérií); cvičit s většími váhami (s menším počtem opakování a sériemi).
Klidně kolik dáš a na kolik se cítíš. ;) Prsotě začni cvičit a něco dělej/zvedej. Důležité je, aby byl ten cvik správně a abys ten sval, tu partii procvičil, procítil.

Vhodnější weby máš zde: https://www.kulturistika.com/…
https://kulturistika.ronnie.cz /
https://aktin.cz/…
https://www.fitnessprotebe.cz/… (tady můžeš mít i vzor, ale vůbec to nemusíš brát vážně/závazně, to jen tak pro orientaci)
https://www.kb5.cz/…
https://www.youtube.com/…
A plno dalších webů, blogů, youtube kanálů, které se na posilování zaměřují.. pro inspiraci, alei seznámení, rady, tipy, návody, pomoc, otázky/odpovědí, témata,...

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Obávám se, že neexistuje univerzální správná odpověď. Tréninkové dávky by ti měl doporučit a případně upravit trenér, který tě zná a sleduje tvůj vývoj.

0 Nominace Nahlásit

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví