Cascada

Kolik musí platit rodiče státu za to, že jim OSPOD sebral děti a dal je pěstounům?

Kolik dostanou pěstouni od státu jsem si zjistil, ale to kolik musí rodiče platit to ne. Rodiče mají dvě roční dvojčátka OSPOD jim je unesl na základě pomluv od bývalého manžela ženy, že ona je nebezpečná. Rodičům děti unesly i když o ně bylo výborně postaráno a měli vše, jsou nyní v ústavu, proti vůli rodičům je plánují dát pěstounům. Bylo jim řečeno, že pěstounům platit nebudou, ale budou platit státu, kolik to je? V ústavu musí platit 45 Kč denně na dítě do jednoho roku, potom budou platit 50 Kč do 3 let věku a pak 55 Kč když tam budou ještě dál.
Rodiče se soudí, ale juvenilní justice dá vždy za pravdu OSPODU, koukněte na youtube na juvenilní justice. Rodiče se ptali i zaměstnankyně OSPODU kolik budou muset platit ani ta neodpověděla, jen že prý málo. Prosím vás odpovězte na danou otázku číslem a neposílejte rádoby chytré odpovědi na něco jiného.

Nejlepší odpověď
ivzez

I v případě svěření dětí do pěstounské péče budete mít vůči dětem
vyživovací povinnost. Výši výživného určí soud v závislosti na potřebách
dětí a Vašich příjmů a majetku.
(Není to předem stanovená částka, kterou by všichni platili stejně.)

PS:
Víte, že můžete soudu podat návrh
na svěření dětí do své péče?