Kolik liber je kilogram a naopak?

Jak prevadet mezi kilem a librou?

Nejlepší odpověď
Olaf

Jedna libra je 0,4536 kg, takže jedem kilogram bude obrácená hodnota, tj. 2,205 libry. Když budete kilogramy převádět na libry, vynásobíte je číslem 2,205 (nebo jednodušeji jen 2,2), když z liber na kilogramy, 2,2 to vydělíte.

Na převody jednotek můžete použít i Google, ten vám to hned spočte.

Zdroj: http://www.go­ogle.cz/search?hl=cs&q=1­+lb+-%3E+kg&btnG=H­ledat&lr=

Další odpovědi
lukas

jen drobnou poznámku – jak na google přepočítávat:
jděte na Google a do vyhledávacího okénka napiště z čeho chcete převádět, pak slovíčko „to“ a pak na co chcete převést.
Např:
lb to kg (přepočítá 1 libru kolik je to kg)
100 kg to lb (přepočítá sto kilogramů na libry)
5 eur to czk (přepočítá 5 euro na koruny)

Zdroj: www.google.com

Mandarinka

Liber jako jednotek hmotnosti je více:

  • Libra britská = 0,453 592 37 kg – základní jednotka soustavy avoirdupois
  • Libra česká = 0,513 kg. 120 liber tvoří centnýř, tj. 61,56 kg.
  • Libra celní = 0,5 kg
  • Libra lékárnická = 0,420 045 kg
  • Libra lodní (dánská) = 160 kg
  • Libra pražská = 0,514 kg
  • Libra slezská = 0,530 kg
  • Libra vídeňská = 0,560 060 kg
  • Libra ruská = 0,409 kg

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Li­bra_(hmotnost)

Jivinho

www.prevod.cz