kurec

Kolik LED lze maximálně zapojit na Adafruit Pro Trinket – 5V s tím ale aby byla na jedné větvi obvodu maximálně 1× LED

Odpovědi
dubraro

Adafruit Trinket používá MCU ATtiny85, který má 6 I/O portů s maximální zatížitelností 40mA/port. To bohatě stačí, na viditelné rozsvícení LED stačí 5–10mA. Takže na každý port jedna LED v sérii s rezistorem 220R až 1K, připojené na Vcc, celkem 6 nezávisle řízených větví.
Příště nebuď líný a přečti si veřejně dostupný 230-stránkový datasheet sám.

Zdroj: http://ww1.mi­crochip.com/dow­nloads/en/Devi­ceDoc/Atmel-2586-AVR-8-bit-Microcontroller-ATtiny25-ATtiny45-ATtiny85_Datashe­et.pdf

Edison

Jde o to jakých. Jsou od asi 2mA. A ani 20mA LED nepotřebuje plných 20mA. Takže spíš bych se ptal na zatížitelnost jednotlivého výstupu a zatížitelnost všech výstupů dohromady. Třeba arduino se dá takhle spolehlivě odpálit. Zbytek si už musíš spočítat sám.

Edison

Připomínám k Dubrarovi: Nezapomenout na celkovou zatížitelnost celého obvodu, tedy všech výsupů současně, tedy jestli nebude 240mA na zničení obvodu.

Edison

Tedy… potažmo s LED 20mA by to bylo 120mA, pkud by se daly na každý výstup po jedný 20mA LED. Ale jak se zdá, mohl bys dát i dvě 20mA LED, nebo i více led na jeden výstup, pokud budou na menší proudy (10mA jsou poměrně běžné a nemusej se ani tolik naproudit.). Pořád mít na paměti tu celkovou zatížitelnost toho obvodu.