zjentek

Kolik kun je potřeba na zahradě odstřelit, aby se na místě zredukoval počet ptactva, jehož vejce a holátka kuny požerou?

Jak si tyto příšery určují teritoria? Zdá se, že nemají vůbec žádná pravidla a všechny vlezou všude, instinktivně, jak se jim zrovna hodí do krámu. Takovéto anarchii však nedokáže odolávat zejména lokální ptactvo. Otázka tedy platí. Kolik kun skalních je třeba odstřelit na zahradě půl hektaru, aby se tam další v sezoně již nevracely a ptačí rozmanitost se zotavila k normálu? Děkuju.

Odpovědi
elkon

Vůbec nevíš která bije, kunu na zahradě nenajdeš, pohybuje se hlavně v noci v různých kůlnách a dřevnících, nejraději na půdě. A navíc v obytné zástavbě je zakázáno střílet na cokoli.

cochee

Kunu „odstřelíš“ maximálně jednu, pokud nejde o babu s mladýma, mladé jsou u mamy do konce léta nebo do podzimu. Jinak je kuna samotář, kuna skalní (lesní se člověku víceméně vyhýbá) má teritorium 10–800 ha, takže víc dospělých kun pohromadě nenajdeš.