Rohlik

Kolik kilometrů uběhne profesionální fotbalista během jednoho zápasu?

Kolik v průměru km uběhne profi fotbalista během svého jednoho zápasu?

Nejlepší odpověď
Ušel ventil

Mám dojem že i 15 kilometrů ---
Bavíme-li se o uběhnuté vzdálenosti, bude pomyslným králem mezi všemi sporty klasický evropský fotbal. I tentokrát však velmi záleží na pozici hráče, nejméně toho naběhají kromě brankářů útočníci a obránci, zatímco záloha má práce o poznání víc.

I když se fotbalistům často vytýká mizerná fyzička, musí toho ve srovnání se svými kolegy z jiných sportů naběhat suverénně nejvíce. Při světovém šampionátu v roce 2014 američtí stopeři a útočníci naběhali přinejmenším 10 kilometrů a někteří záložníci se ve statistikách vyšplhali ještě o tři kilometry výše.

Uvedené cifry jsou pro běžce vzhledem k hracímu času spíše úsměvné, ale nesmíme zapomínat na to, že často je tato vzdálenost překonána v krátkých sprintech. A takový šestikilometrový intervalový trénink, při kterém střídáte rychlé stovky s krátkými pauzami, už je pořádná makačka.

Zdroj: https://rungo­.idnes.cz/kilo­metr-za-hodinu-zjistili-jsme-kolik-nabehate-v-ruznych-sportech-1pn-/behani.aspx?c=A160202­_212813_behani_i­ze

Další odpovědi
ivzez

Neuběhne ani jeden (míněno vcelku).
Ale naběhat jich může přes 10.

Hrva75

V české lize uběhnou nejvíce hráči v jednom kole asi 13 kilometrů. Na MS v Rusku to bylo podobné číslo.