Kelt

Kolik je 5 GB za měsíc v rozpočtu na 1 den?

Tak jsem si pořídil tablet a mám k dispozici 5 GB informací na měsíc, to je několik filmů, asi 3. Denně to vychází kolem 160 MB, ale kolik času mohu denně strávit na placeném internetu. Nemám v úmyslu tímto způsobem stahovat filmy, raději na pomalém, za který platím. Ale tady se mohu dostat kdykoli, kamkoli a tak mne zajímá, kolika hodinám odpovídá těch denních 160 MB. Děkuji.

Odpovědi
JájsemRaibek

Na to odpovědět nelze. Mícháš hrušky s jablkama.
Jde jen o velikost dat a pak záleží za jak dlouho ta data stáhneš. Nejde o placený net nebo net zadarmo. Jde jen o data a o jejich velikost.
Budeš v místě, kde je signál velmi slabý a načtení stránky-třeba Seznamu ti bude trvat půl hodiny, přitom stáhneš třeba jen 20MB, naproti tomu budeš v místě velmi dobrého signálu a tutéž stránku otevřeš za 1 sekundu.
Takže záleží na signálu a jak rychle data stáhneš a odešleš. Ale i tam, kde bude signál dobrý to může trvat déle, protože na stránce je mnoho informací (třeba obrázků) a stáhneš to za 20 sekund, přičemž objem dat bude třeba 200MB.
To samé s mejlem. Odešleš prostý mejl a odešleš 15kB dat za 0,5sekundy. Odešleš fotky v mejlu a data se zvětší třeba na 50MB. Nyní záleží na kvalitě signálu za jak dlouho.

ivzez

Doplním Raibeka, že to vedle kvality signálu závisí
i na kvalitě webů, které budete navštěvovat. Pokud půjde
o weby provozovatelů, kterým na návštěvnících záleží,
budou mít „rozumný kód“ a nebudete stahovat zbytečná
„skrytá“ data navíc.

Pokud bude kód ***, můžete návštěvou jednoho webu
načíst tolik dat jako např. u 20 jiných dohromady.