Avatar uživatele
Losman

Kolik je masa na vepřovém koleni?

Koupul sem si voucher na 1,5 kg pečené vepřové koleno, nikdy jsem to neměl a netuším kolik masa na tom tak zhruba může být… není tu nějaký gurmán co by věděl? Děkuju

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? dudu, anonym před 4399 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Jak praví barbakan, je třeba odečíst 30až40% váhy/u zadního kolena/ . Někdo je dává vařit, což činím občas také. Ale lepší je stáhnout kůži a řádně ji očistit, kolínko vykostit, osolit a vše pak /vč.kostí/ s cibulí, česnekem hodit na plech a pomalu upéci. Neškodí též zrnko kmínu. U nás dosahujeme nejlepšího výsledky při pečení v remosce. Paní domácí k tomu servíruje třeba br. kaši a jablečný kompot.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Bobule

Podle váhy to bude koleno zadní, pak se dělají i přední. Masa je na tom dost, samozřejmě k váze se počítá i kost, ale gurmánka na toto jsem a s přítelem tohle jídlo občas milujeme a pečeme si i doma. Dva lidi se z jednoho kolínka pohodlně. Pro jednoho je celý koleno docela velká porce. Ale to podle toho, jaký jste jedlík 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

pro dva lidi .....v pohodě se najíte

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pokud je koleno bez kosti,tak váhu víš,pokud je s kostí,tak bych odpočítal jednu třetinu celkové váhy.
Doplňuji:
Dudu,sliny mi tečou na klávesnici a zítra,ne, ve čtvrtek,kdy je u našeho řezníka čerstvé maso si koupím koleno a udělám dle tvého receptu! Díky ti za něj!

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Conchus

Jéžiš, to ti závidím. Sám to určitě nesníš. Tam bude minimálně 60% masa. Nechceš mě pozvat?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek