Losman

Kolik je masa na vepřovém koleni?

Koupul sem si voucher na 1,5 kg pečené vepřové koleno, nikdy jsem to neměl a netuším kolik masa na tom tak zhruba může být… není tu nějaký gurmán co by věděl? Děkuju

Nejlepší odpověď
dudu

Jak praví barbakan, je třeba odečíst 30až40% váhy/u zadního kolena/ . Někdo je dává vařit, což činím občas také. Ale lepší je stáhnout kůži a řádně ji očistit, kolínko vykostit, osolit a vše pak /vč.kostí/ s cibulí, česnekem hodit na plech a pomalu upéci. Neškodí též zrnko kmínu. U nás dosahujeme nejlepšího výsledky při pečení v remosce. Paní domácí k tomu servíruje třeba br. kaši a jablečný kompot.

Další odpovědi
Bobule

Podle váhy to bude koleno zadní, pak se dělají i přední. Masa je na tom dost, samozřejmě k váze se počítá i kost, ale gurmánka na toto jsem a s přítelem tohle jídlo občas milujeme a pečeme si i doma. Dva lidi se z jednoho kolínka pohodlně. Pro jednoho je celý koleno docela velká porce. Ale to podle toho, jaký jste jedlík 🙂

hanulka11

pro dva lidi .....v pohodě se najíte

anonym

Pokud je koleno bez kosti,tak váhu víš,pokud je s kostí,tak bych odpočítal jednu třetinu celkové váhy.
Doplňuji:
Dudu,sliny mi tečou na klávesnici a zítra,ne, ve čtvrtek,kdy je u našeho řezníka čerstvé maso si koupím koleno a udělám dle tvého receptu! Díky ti za něj!

Conchus

Jéžiš, to ti závidím. Sám to určitě nesníš. Tam bude minimálně 60% masa. Nechceš mě pozvat?