Avatar uživatele
nyjono

Kolik hodin potřebujete k vyspání a odpočinku?

Ano, vím, kolik je průměrná doba spánku.
Spíš mě zajímá, kolik přibližně lidí potřebuje třeba 8 hod (jako já) a kolika % lidí stačí třeba 4 – 5 hodin jako mé sousedce. Samozřejmě, že to platí pro spánek bez vstávání na budík.
Patřím se svou potřebou spánku k většině nebo menšině? Nebo to je tak půl na půl?
Já se prostě téměř vždy budím po 8 hodinách.
Dík.

Zajímavá 0 před 1274 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
RyuzakiKate

Platí, že jedna hodina spánku před půlnocí = dvě hodiny spánku. V pozdější fázi dospívání jsem se strašně divila, že se nebudím fresh po 8 hodinách spánku, když jsem chodila spát ve dvě ráno a dávala si budík na desátou. Nejlíp se opravdu vyspím, když jdu spát ještě před jedenáctou, takže záleží… Pak jsem po těch 8 hodinách opravdu vyspaná. Ovšem v takovémhle počasí se asi nechce z postele nikomu :)

Upravil/a: RyuzakiKate

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Mám raději více jak 8 hodin.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

8 hodin je pro mně naprosté minimum, raději mám víc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Já chodím spát po jedenácté a spím do osmi – devíti. Ale mezitím mám přestávky, kdy se budím, či na WC anebo jen tak a čtu si, než zase usnu. Když tak odhadnu čistý čas, tak to bude 6–7 hodin, ale zbytek doženu přes den, např. odpoledne po obědě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Bez budíka a psího „budíčka“ (2 – 3 x týdně), vstávám výjimečně 1 den v týdnu.
Obvykle spím 4 – 5 hodin. Někdy si ovšem zdřímnu během dne.
Když můžu (a to je pak „svátek“), spím 8 – 10 hodin. Někdy prospím část
sobotního dne (to když už padám na ústa ;)).

Ženy obecně, v mladším věku spí málo :( Když jsou děti malé (MD), spí tak
na 1 ucho :). Když pečují o děti, domácnost, školní děti, zaměstnání,
dohánějí mnoho prací po večerech a po nocích. Když k tomu přidáme „zloděje času“, MT a internet, případně „Alipašu“, tedy dospělé dítě se kterým žijí/bydlí….
Nemohou si více jak 4 – 5 hodin spánku dovolit, někdy ani to ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Stačí mi 5hod. Ale někdy spím i 7. Ve stáří člověk tolik spánku nepotřebuje. Spát chodím kolem půlnoci, když půjdu dříve, tak neusnu stejně před půlnocí. Je to zvyk.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

10 až 12 hodin. Spánek je pro mě důležitý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Jsem nenáročný. Nyní mi stačí pouhých 10–12 hodin. Když jsem pracovával, spával jsem obvykle 4–5 hod (někdy vůbec).

Upravil/a: Emefej

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Cizecek.M

No, já minimáln těch osm. Ale osm hodin v kuse kvalitním spánkem jsem nespala ani nepamatuju. Má prostě problém s usínám a když už se mi zadaří, tak je problém a spánek prostě není kvalitní…

Avatar uživatele
KaraskovaAl

No, osm hodin je minimul, no. Jinak prostě není dostatečná regenerace organismu. Zkoušela jsi na to něco? Dobrý je bylinný extrakt sleepgreen od topvet. Když jsem měla problémy, začala jsem je brát a super, pomohl mi.

Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek