nyjono

Kolik hodin potřebujete k vyspání a odpočinku?

Ano, vím, kolik je průměrná doba spánku.
Spíš mě zajímá, kolik přibližně lidí potřebuje třeba 8 hod (jako já) a kolika % lidí stačí třeba 4 – 5 hodin jako mé sousedce. Samozřejmě, že to platí pro spánek bez vstávání na budík.
Patřím se svou potřebou spánku k většině nebo menšině? Nebo to je tak půl na půl?
Já se prostě téměř vždy budím po 8 hodinách.
Dík.

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Platí, že jedna hodina spánku před půlnocí = dvě hodiny spánku. V pozdější fázi dospívání jsem se strašně divila, že se nebudím fresh po 8 hodinách spánku, když jsem chodila spát ve dvě ráno a dávala si budík na desátou. Nejlíp se opravdu vyspím, když jdu spát ještě před jedenáctou, takže záleží… Pak jsem po těch 8 hodinách opravdu vyspaná. Ovšem v takovémhle počasí se asi nechce z postele nikomu :)

Další odpovědi
Drap

Mám raději více jak 8 hodin.

Kepler

8 hodin je pro mně naprosté minimum, raději mám víc.

paul1

Já chodím spát po jedenácté a spím do osmi – devíti. Ale mezitím mám přestávky, kdy se budím, či na WC anebo jen tak a čtu si, než zase usnu. Když tak odhadnu čistý čas, tak to bude 6–7 hodin, ale zbytek doženu přes den, např. odpoledne po obědě.

da ny

Bez budíka a psího „budíčka“ (2 – 3 x týdně), vstávám výjimečně 1 den v týdnu.
Obvykle spím 4 – 5 hodin. Někdy si ovšem zdřímnu během dne.
Když můžu (a to je pak „svátek“), spím 8 – 10 hodin. Někdy prospím část
sobotního dne (to když už padám na ústa ;)).

Ženy obecně, v mladším věku spí málo :( Když jsou děti malé (MD), spí tak
na 1 ucho :). Když pečují o děti, domácnost, školní děti, zaměstnání,
dohánějí mnoho prací po večerech a po nocích. Když k tomu přidáme „zloděje času“, MT a internet, případně „Alipašu“, tedy dospělé dítě se kterým žijí/bydlí….
Nemohou si více jak 4 – 5 hodin spánku dovolit, někdy ani to ne.

elkon

Stačí mi 5hod. Ale někdy spím i 7. Ve stáří člověk tolik spánku nepotřebuje. Spát chodím kolem půlnoci, když půjdu dříve, tak neusnu stejně před půlnocí. Je to zvyk.

Rokio

10 až 12 hodin. Spánek je pro mě důležitý.

Emefej

Jsem nenáročný. Nyní mi stačí pouhých 10–12 hodin. Když jsem pracovával, spával jsem obvykle 4–5 hod (někdy vůbec).

Cizecek.M

No, já minimáln těch osm. Ale osm hodin v kuse kvalitním spánkem jsem nespala ani nepamatuju. Má prostě problém s usínám a když už se mi zadaří, tak je problém a spánek prostě není kvalitní…

KaraskovaAl

No, osm hodin je minimul, no. Jinak prostě není dostatečná regenerace organismu. Zkoušela jsi na to něco? Dobrý je bylinný extrakt sleepgreen od topvet. Když jsem měla problémy, začala jsem je brát a super, pomohl mi.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.