Kelt

Kolik energie získám spánkem?

Nemyslím to tak, že během spaní spotřebovávám energie. Večer jsem utahaný, potřeboval bych nějakou energii, jíst se mi nechce, drogy a jiné věci nemám (tady bych dokázal zjistit, kolik energie jsem přijal), a ráno se po několika hodinách probouzím fit. Co jsem získal, jde to nějak definovat a změřit? Děkuji.

Odpovědi
Kepler

Možná by se to dalo změřit porovnáním fyzické a intelektuální výkonnosti před a po spánku. Tedy ne v nějakých konkrétních jednotkách, ale poměrově. Třeba by se zjistilo, že odpočinutý člověk řeší určité úlohy 2× rychleji nebo nějakým násobkem se zvedla i fyzická síla či vytrvalost.

zjentek

Já chodím spát fit. Ráno jsem rozbitý jak Berlín. Myslím tedy, že spánek energii naopak žere.

luckykubrt

Já myslím, že spánek regeneruje celé tělo. A tím ti vlastně dobíjí baterky. 🙂