Terry3003

Na kolik by vyšel králík peněz?

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli někdo máte doma zakrslého králíka a pokud jo tak kolik stojí všechny věci pro králíka např. klec, přepravka, věci v kleci apod. a kolik cm je potřeba klec pro zakrslého králíka a pak ještě kolik vám vyjde za měsíc krmivo a podestýlka děkuji za všechny dobré odpovědi.
Terka
Doplňuji:
nechci ho mít pořád v kleci ale jenom sem se chtěla zeptat jak má být velká. a kolik stojí písek aby mohl chodit na záchod.

Nejlepší odpověď
NelieM

Ahoj, my máme doma zakrslého králíka Teddyho(to je rasa) je celý chlupatý. Nás stál kolem 600Kč, je ale z chovatelské stanice. Ve zverimexu se pohybujou v rozmezí 200–400Kč. Klec jsme měli menší, ale jelikož králíček nám trochu přerostl, určitě není zakrslý :D, takže jsme museli koupit větší klec. Ta stála 900Kč a je prostorově dost velká. Ale králík si většinou hopká půl dne po bytě. Je hodný, nic nekouše a dokonce se naučil chodit i na svůj záchod. Přepravku nemáme, máme na něj takovou tašku na malé psy. Ta stála myslím 150Kč. Krmivo nám vydrží 2–3 týdny, to stojí kolem 40Kč, seno bereme od prarodičů, takže to máme zadarmo, v obchodě stojí balík asi 30 korun. Napáječka s miskou na žrádlo vyjdou zhruba na 100Kč. A podestýlku kupujeme za 80Kč a vydrží měsíc. Taky je dobré koupit kleštičky na zastřihávání drápků, ty ale nevím kolik stály. Doufám, že ti to trochu pomohlo :)

Další odpovědi
fyziq

Jestli ho chceš mít jenom v kleci, tak si ho nepořizuj. To by měl pěkně pokurvenej život.

carpediem

Jéééé já mám králika právě v troubě:-))

Moc to nevyjde, chová je mannžel, jen přikoupím smetanu a udělám k němu knedlík:-D Na měsíc ho nemmáme, se sní hned zítra:-DDD

anonym

Mít králíka v kleci,je tak trošku týrání ,přepravka ti je na co?to si ho budeš vozit na výlet?Králík nemusí mít písek pro to,aby chodil na záchod.Pokud se přesto rozhodneš jej mít,krm raději granule co obsahují léčiva proti kokcidioze,jsou volně dostupné v prodejnách se zvířaty,dávej mu seno,slámu,tvrdý chléb,ječmen.Nikdy nekrm trávu,mimo kopřiv a pelyňku černobýlu,ten je jako prevence proti kokcidioze.Ty mají králíci v oblibě a je pro ně zdravý.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pe­lyn%C4%9Bk_%C4%8Der­nob%C3%BDl

http://botany­.cz/cs/artemi­sia-vulgaris/
Tady si pročti něco o koksidioze:http://www.kra­likar.cz/index­.php/parazitar­ni-onemocneni/item/39-kokcidi%C3%B3za-kr%C3%A1l%C3%­ADk%C5%AF
hodně chov.úspěchů ti přeju,