janicee

Kolik budu mít mateřskou?

Zajímalo by me,kolk budu mít mateřskou-na kterou jsem nastoupila 11.10,2010,a od 16,3.2010 jsem byla na nemocenske-kde jsem měla vyměřovací základ pro dávku 201kč na den
průmerný hruby plat 12 tis.a kdy je zamestnavatel povinny vyplácet mateřskou-jestli v termínu výplaty,

Odpovědi
Jambalaya

Kolik budete brát mateřskou nejlépe zjistíte na příslušné sociální správě, VZ Kč 201,–- opravdu není mnoho. VZ pro mateřskou i pro nemocenskou je stejný.
Mateřskou vám nevyplácí zaměstnavatel, ale sociální správa.