nárok na mateřskou

Dobrý den,jsem zaměstnána od 1.6.2009,předtím jsem byla na OSVČ-nemocenskou jsem si nehradila.V le­tošním roce jsem od února na rizik.těhoten­ství,budu mít nárok na mateřskou?děkuji

Odpovědi
standa

Buďte v pohodě, nárok na peněžitou pomoc v mateřství vám vznikne, protože vám trvá účast na nemocenském pojištění a trvat bude i v den nástupu na mateřskou dovolenou.

A i kdybyste ukončila z nějakých nepochopitelných důvodů před nástupem na mateřskou dovolenou pracovní popměr, tak budete spadat do tzv. ochranné lhůty.