Avatar uživatele
Gus_Fring

Kolik budu měřit?

Dobrý den,
normálně se výška dítěte odhaduje pomocí výpočtu (výška matky + výška otce + 13) : 2. Výsledek mi vyšel 185 cm, což je sice trochu méně, než jsme s tátou očekávali (On měří 192 cm a očekával, že budu mít mezi 190 – 200 cm). Myslíte, že tento výsledek se může změnit? Že můžu být klidně o 5, 10 cm vyšší? Ale hlavně sem píši kvůli tomu, že podle růstového grafu mám mít pouhých 180 cm. V 15ti letech mám 174 cm. Je to kvůli tomu, že začnu více růst později?
Děkuji.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 1670 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Cca 185. Kolik přesně zjistíš lehce měřením až vyrosteš.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Počkej několik let, až se dokončí růst. A neposuzuj to podle vzorečků, indexů a podobně. Každý je jedinečný, proto stejně velcí rodiče mohou mít různě velké děti. A stejně si budeš muset kupovat nové oblečení později.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Může to být i +8,5 cm, tj. 193,5 cm. 🙂
https://super­mamy.maminka.cz/cla­nek/pro-zeny-super-mamy-materstvi-vyvoj-ditete/408658/jak-bude-vase-dite-v-dospelosti-vysoke-spocitejte-si-to.html

Jez zdravě: bílkoviny, pomalé cukry, zdravé tuky, ovoce, zeleninu. Potom budeš mít šanci vyššího vzrůstu. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

„Myslíte, že tento výsledek se může změnit?“
To je vtip? Samozřejmě, že se to může změnit. Jediná jistota je, že budeš mít minimálně 174 cm 😉
„podle růstového grafu mám mít pouhých 180 cm“
To je střední hodnota. ± 5cm není problém. 190 a více je ale už nepravděpodobné. A 180 cm není „pouhých“, ale ideální výška, kterou mám mimochodem také 😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
umik

Dobrý den, chtel bych se zeptat, kolik bych mohl vyrust v dospelosti. Merim 172–173 a je mi 14. Tatka meri 175 a mamka 166. Ve 13 jsem meril 162–163. Co mesic rostu 1cm nebo 0,5 cm, bud co mesic nebo co dva mesice. Chtel bych mit 180 cm, maximalne stacilo by mi to. Bratranec ma stejne vysoke rodice cca a je o rok mladsi a meri 175–176 diky za odpoved. I 178 by mi stacilo. A popripade, doktor by mi to mohl nejak rict?

před 1061 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek