Shainy

Kolik bude hodin?

Na planetě GFX trvá týden 7 dní jako na Zemi, ale den jen 17 hodin.
Ručičky na hodinká vesmírného turisty pana Nováka ze Země ukazovaly při příletu na GFX 8 hodin:

odled je plánován přesně za týden ve stejnou dobu.
Jaký čas budou ukazovat Novákovy hodinky?
A jak jste k tomu došli?

Nejlepší odpověď
pasta

bude přesně pulnoc,protože to choděj strašidla

Další odpovědi
Retko

Miroslave ty hodinky nemuzou ukazovat stejne. Ve stejnou dobu se asi mysli, treba rano jako kdyz prijel. Avsak nase hodinky jsou naprogramovany na 24 hodiny. Na te planete dalsi rano uz hodinky nebudou ukazovat 8 hodin. Ale 13 – 8+17.

Ja jsem to propocitaval tak, ze kazdy den se rucicka posune o 7 hodin zpet. 24–17. Tedy za ten tyden by mel mit na hodinkach 7hodin.

Ale to jen muj nazor. Mozna me nekdo presvedci o opaku.

Kazdopadne bych tomu turistovi doporucil koupit hodinky, ktere maji 17 casti na 360 stupnu, a budou se pohybovat rychleji.

Miroslavst

Já bych odpověděl, že to bude přesně za týden a pan novák bude mít na hodinkách opět 8 hodin.
Odůvodnil bych to tím, že vždy se jedná o hodnotu pozemského času.
Ano, čas by byl jiný, ale to by otázka musela obsahovat slovo „místního času“.
Odlet je plánován přesně za týden ve stejnou dobu místního času.
Protože toto slovo tam není, mělo by se jednat o čas pozemský a ten se nemění.