zjentek

Koho zde pohorším tvrzením, že uzdravit se dokáže jedině bez lékaře?

…Že samotná návštěva lékaře není ničím jiným než jen další a další podporou nemoci.

Odpovědi
da ny

Mně ne.
Někdy to tak je.
Jindy to bez lékaře nejde (ATB. chirurgie, zobrazovací metody, laboratoř, protetika aj.).
Proč platit výše zmíněné a třeba RHB, lázně, ze svého?
V 80%, se ze všeho vysekám sama i má rodina.
Tablety na ŠŽ, už bohužel brát musím a kapat kapky na snížení NT také.
S virozami lékaře neobtěžuji.
Ten kdo potřebuje DPN (už nemá, nedostane dovolenou) , k lékaři dojít musí.
Na preventivní prohlídky chodím (dozvím se, i jak (co) jsem zdravá).

Emefej

Máš recht, k doktorovi chodí jenom slaboši, drsňáci si infarkt doma rozeženou fernetem.

Ametyst

Rozhodně tím pohoršíš medicínsko-farmaceutický komplex, který nemá zájem uzdravovat, ale léčit.
Doktoři umějí člověka znejistit, ne-li přímo vystrašit, že to bez nich nejde. Potom máme dvě možnosti : podlehnout nebo se začít starat o sebe. Zůstat na půl cesty, tzn. nechodit k doktorovi, ale přitom neudělat ten svůj krok k uzdravení, je špatně. Pokud je krok A nejít k doktorovi, krok B musí být „vědět, jak si poradit“.

Dochy

Pokud mi to nebudeš vnucovat tak to budu brát jako Tvůj rozmar a Tvou hloupost a dál nebudu mít potřebu to řešit 😉

Ahmed Ahmed

I když si mnohdy protirecis jako svine (asi fakt budeš PSYCHICKY narušen ještě víc než si myslím… tak poprvé s tebou souhlasím i když si ty sám tímto tvrzením nejsi vůbec jistý tak jako jsi nejsi jistý vůbec v ničem..zato já jsem .

zjentek

Dochy tak snad to budeš brát jako můj NÁZOR, ne snad? Takto, jak to pojímáš ty, mně de facto vnucuješ pěkný sračky (pokud tedy žijeme ve svobodě a demokracii rovné pro všechny lidi napříč společenskou vrstvou. Vřele doporučuji, učme se jim! Zároveň se bavme vlastního přebujelého ega a „jediné pravdy“. Děkuju.

Dochy

Já Ti ale nic nevnucuju. Jen si o Tvém názoru myslím své a na Tvou výslovnou žádost jsem Ti to sdělil včetně podrobností 😉
A co se týče demokracie a „jediné pravdy“ – Demokracie není svoboda k šíření nesmyslů (tím nemyslím konkrétně názor zmíněný v dotazu – tam by bylo třeba nejdřív rozvést myšlenku aby bylo možné zvážit konkrétní aspekty) a pravda právě je jediná. Různé mohou být názory. Že tu pravdu neznáme a jen hádáme to je běžný vývoj poznání. To ale z našich domněnek pravdu neudělá.

Ametyst

Moje obézní babička nebyla 50 let u doktora. Elegantně se tím vyhnula od pohledu „nutné“ kontrole cholesterolu a krevního tlaku, do nekonečna být zařazena jako pacient namísto zdravá osoba. Dožila se 88 let. Neměla žádnou zdravotní dokumentaci.

zjentek

Emefej, neplést hrušky s jablky. Uzdravit se! Zatímco „náhlé příhody“ zde byly a budou (i když přichází ne až tak z jiného soudku, protože jejich aktéři nedostatečně podporovali prevenci zdraví/uzdravení). No a zde, při náhlé příhodě, je opravdu potřeba profesionální pomoci, profesionála, jenž ovšem MÁ OSOBNÍ ZÁJEM pomoci (bez něho je mu profesionalita víme k čemu a taky se tím dostáváme k meritu otázky a mnoha dalších>>> https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-mozne-aby-se-v-nasi-spolecnosti-objevil-napriklad-i-mezi-pravniky-ci-lekari-takovyto-clovek ).