Alexiik

Kocour špatně chodí, chová se divně…

Dneska ráno přišel kocour domů a všimla jsem si, že špatně došlapuje na přední tlapky. Nedokáže na nic vyskočit, tak jsem mu pomohla na stůl a když seskakoval dolů, tak špatně doskočil a převalil se na bok. Divně si i lehá, dává si přední nohy pod sebe, takhle nikdy neležel. Dala jsem mu najíst a skoro všechno snědl..Ale mňouká i když nic nepotřebuje…Příjde mi, že se stranní, je líný, přiběhl za ním pes a kocour vůbec na něho nereagoval, jindy se jde před ním schovat.
Nevím co mám dělat. Jak mu mám pomoct…

Nejlepší odpověď
Pájo

Mohl prohrát boj a na ústupu skočit z velké výšky… přední tlapky může mít naražené, pokud jsou bez viditelné rány. Prohmatej mu je, budou-li hřát, naordimuj mu obyčejný tvaroh (uvidíš, s jakou vděčností ho sežere)…ten ho zbaví horkosti. Tím, že je dává pod sebe, si je může chladit např. na dlažbě. Pokud se nezlepší do pondělí, k veterináři s ním. Vlastní zkušenost s naším kocourem.

Je to lepší, než když někde sežerou otrávenou myš (z nástrah), ten náš pak „přišel“ domů přiotrávený a tahal bezvládné zadní nohy za sebou a padal…a ten pohled bych nikomu nepřál… Naštěstí se z toho dostal, ale nedivil bych se, že ho to stálo „jeden kočičí život“.

Neboj, přejde ho to.

Další odpovědi
slad08

Možná se jen utkal v boji s jinou kočkou, když přes noc nebyl doma. A proto ho bolí tlapky.
Když mu chutná jíst, tak je to v pohodě.

Sůwa

Nepíšeš jak je kocour starý a jestli je kastrovaný. Pořádně ho ze všech stran prohlédni, jestli nemá vnější zranění. Mně jednou kocourka nabralo auto, ničeho jsem si nevšimla a až druhá veterinářka objevila na noze ránu. Kočka nikdy není líná, dává najevo, že něco není v pořádku. Napiš víc podrobností, nebo mne kontaktuj na mail.
Sůwa

kamila44444

Možná když dříve byl venku,tak se mu mohlo něco stát.Zajděte za veterinářem.

mosoj

Kocourek je zraněný a mnňouká bolestí.
Bylo by dobré kdyby se něj podíval veterinář pokud Ti na něm hodně záleží.

samicek333

Já bych s ním šla na veterinu, možná špatně doskočil a nějak si je zranil, nebo ho srazilo auto, tak s ním radši skočte k veterináři.