holaola

Je kniha k oboru podnikání uznatelný náklad?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud je k oboru podnikání, může ji zahrnout do nákladů ať ji koupí od kohokoliv, pokud má na koupi doklad se všemi náležitostmi.

Další odpovědi
autacek

Pokud je kniha k oboru Vašeho podnikání, tak je to uznatelný náklad. A ano, daň je třeba přiznat, za předpokladu, že jste nakoupil bez DPH.

holaola

„za předpokladu, že jste nakoupil bez DPH.“ to znamená že prodejce není plátcem DPH? Tzn. na faktuře by nebylo nic o DPH, a v tom případě dan neplatím?

autacek

Pokud ti to prodal plátce DPH nebo osoba registrovaná k dani v jiném členském státě EU, bez DPH. Na faktuře by zpravidla byla uvedena informace o jaký režim se jedná /reverse charge/ a hlavně by tam byly tvoje údaje, včetně tvého DIČ.

holaola

jednoduše si nejsem jistý co znamená že jsem nakoupil bez DPH, prostě že na faktuře není nic o DPH uvedeno, a je tam pouze částka ve které není připočtené DPH?