nadka77

Kniha jízd

Zajímalo by mě jak je to s knihou jízd a s podrobným dením psaním ujetých km a obchodních cest když bych to chtěla paušálně měsíčně,tak musím vypisovat denně km a kam se jede?Snad jsem to dobře vysvětlila.Někde jsem slyšela,kdo to má knihu jízd na paušál,tak se to vypisovat nemusí.Co je na tom pravda.Děkuji.

Odpovědi
Michal Kole

Podle nového zákona se již nemusí psát kniha jízd

Zdroj: http://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/zruseni-knihy-jizd-podnikatelum-evidenci-neulehci/

poa.li

Nejedná se o knihu jízd na paušál, ale o paušální silniční daň. Pak se kniha jízd psát nemusí, ale mnohdy je pak paušál vyšší, než by vyšla daň podle najetých km.