Plyšák

Jaké jsou klady a zápory automobilů?

Ahoj :) .. chtěla bych se zeptat jako jsou podle vás kladné a záporné stránky automobilů :)

Nejlepší odpověď
klumprt

Protože je to v kategorii Motocykly a protože jezdím autem i na motorce, pojmu to jako srovnání:

  • autem odevezeš víc nákladu
  • do auta ti dobrovolně vleze téměř jakýkoli spolujezdec
  • spolujezdec nepotřebuje helmu
  • počasí nehraje roli, autem se dá jezdit po celý rok
  • srovnatelná nehoda v autě nemusí mít tak fatální následky
  • v autě se dá přespat
  • pneumatiky auta vydrží déle, jsou levnější (platí určitě pro velké motorky)
  • jízda s autem není tak zábavná, projížďky autem „jen tak“, člověka časem omrzí
  • předjíždění není tak snadné, přesun je tím pádem pomalejší, různé sorty silničních debilů frustrují řidiče auta déle a více
  • běžným autem nikoho nezaujmeš tak jako motorkou v ceně běžného auta
  • auto má zpravidla vyšší spotřebu než motorka (platí při srovnání s malými kubaturami, velké motorky žerou tolik, co auta)
  • povinné ručení, STK u auta je dražší
  • pokud např. dojíždíš sám autem do práce, vozíš sem a tam plné auto vzduchu

Doplňuji:
Psal jsem to jako venkovan, který téměř nikdy neřeší problémy s parkováním. Co se týče velkých měst, tak auto má proti motorce veliké mínus, protože motorka se dá narozdíl od auta zaparkovat skoro kdekoli.
Navíc vozit bezdůvodně např. v Praze autem vzduch při každodenním dojíždění do práce, pokládám za zhovadilost.

Další odpovědi
Agneta

Klady : plyšové potahy sedaček, pro plyšáky velmi vhodné :DDD
Zápory: při nástupu a výstupu si vždycky málem utrhneš nehet :(((

Nechápavé

  • dopravis se kamkoliv rychleji,je to zábava ridit auto alespon pro me ;)
  • znečisťují přírodu

Kelt

Pohodlný dovoz kdykoli a kamkoli a někdy i čehokoli. Záleží na velikosti prostoru a přepravované věci. To je plus
Platíš za ježdění i za to že máš auto, pojistka, kontroly, musíš to leštit čistit. Když ti poškodí auto neznámý pachatel, platíš si to sám.