Když už máme v českém slovníku valibuka, proč také nemáme valismrka ?

Nejlepší odpověď
annas

Valibuk – v přeneseném významu obézní, silný člověk – takových je u nás určitě dost, těžko by se někam sám dovalil či doválel. .

Zatímco ztepilých valismrků nebude tolik, i když ty by se snáze valily, proto se objevíil ve slovníku spíš smrk jiný … .

Např. v otázce. : Zač ten smrk? Kolik smrků za groš, když někdo potahoval ..... a valilo mu z nosu = měl rýmu …

Další odpovědi
iceT

ale máme kulihráška

Funna

aby si i ostatní stromy náhodou nechtěly začít nárokovat své „vali“…ani nechci předjímat, co by byl takový validřín .-)