Když si vezmu sekeru do hory, co tam budu dělat ?

Doplňuji:
Máte pravdu ti, kteří napsali kmínek, peň, ale moji myšlenku odhadla marci1. Tak se říkává na valšsku.

Nejlepší odpověď
annas

Samozřejmě neumím číst myšlenky.

Ale je možné využít nářečí – jít do hory = jít do vinice. Takže vzit sekeru do hory = do vinice a osekávat staré kmínky vinné révy.

Doplňuji:
Ad jjj123456789

Drzost je úměrná vaší nevědomosti.
Z nevědomosti jste se dopustil chyb, které si samozřejmě nepřiznáte.

více diskuse

„Mladí lidé mají sklon myslet si, že jsou moudří, jako si opilí myslí, že jsou střízliví“ ( Charlie Chaplin)

Další odpovědi
dědapetr

Rúbať stromy a kosiť drevo .

marci1

Nejpravděpodobněji sekat v lese dříví. 🙂

gecco

Těžko říct…
Můžeš sekeru zaťat do pňa a na mechu pod ním se prospat…
😉
Doplňuji:
Ono se to říká spíše na Slovensku, k Valachom to došlo přes kopec…
😉

jjj123456789

po Valašsky je hora les, ne vinice, ale stejně dostala nejvíc alců annas s nesprávnou odpovědí (protože hodně lidí dá palec zlatým uživatelům i za naprosto blbou odpověď a taky jim rojde to, co normálnímu uživateli ne).

Děda Louda

Lesní pych.

anonym

Lepší,než meditace na útesu mounth Everest je postavit si srub,prože práce šlechtí.
Doplňuji:
…a když už srub stojí,tak člověku vytráví a tím pádem nemá čas ani spáchat duševní sebevraždu,protože má hlad a chce se mu…

KK1

Polívku?

annas

Významy slova hora – PSJC a přehledněji než ve slovníku v odkazu

http://cs.wik­tionary.org/wi­ki/hora

Pepa25

Díky za ten odkaz, je zřejmé, že se po regionálně liší, takže nesouhlasím s jjj…, že vaše odpověď je nesprávná, maximálně byla neúplná. A barbakan se špatně zeptal …

Karel 147

jjj123456789: Pro zajímavost se podívej jak se mezi sebou palcují první čtyři v tabulce palců

Pepa25

„Do hory mňa poslali, sekeru mně nedali.
U nás taký obyčaj: sekeru si vypoščaj!“

z lidové písně „Na Pulčinách jarmak byl“