Markytečka

Když si koupím placatou televizi, potřebuji k tomu nějakou anténu nebo něco?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ať je televize placatá nebo kulatá, nějak musíš chytat signál a tudíž anténu potřebuješ.
Co však zřejmě nebudeš potřebovat je DVBT (settopbox), který je již v televizi zabudován. Mělo by to být však na televizi napsáno. Dnes doporučuji, aby tam bylo DVBT2.

Další odpovědi
Kepler

To podle toho, jak budeš signál přijímat. V panelácích bývají zdířky ve zdi pro připojení na společnou anténu, někde i pro kabelovku. V ostatních případech je venkovní anténa nutná, v místech silného signálu částečně uspokojí i pokojová elektronická anténa umístěná v bytě.

mosoj

Ano anténu potřebuješ. Jakou ? To záleží jak silný je signál v místě příjmu.

K tomu DVBT 2. Samotné DVBT 2 nestačí. Musí ještě zvukovou normu HEVC.

Tedy ta norma zvuku HEVC bude potřeba až asi za rok, či dva. To jenom proto aby jsi za dva roky neměl s příjmem problémy.

Jiří Bohumil

Každá televize potřebuje zdroj signálu a ten získává z antény. Ta může být společná (třeba v bytovém domě, paneláku), pak se TV připojí pouze anténním kabelem na zásuvku TV anténního rozvodu.
Pokud jde o „lokální“ příjem, je nutno instalovat individuální anténu.
Pokud je místo příjmu s dobrým signálem, stačí anténa třeba i pokojová.
Pokud je místo vzdálenější od vysílače TV signálu, pak je potřeba volit anténu s větším t,zv. „ziskem“, udávaným v dB, případně doplněnou anténním zesilovačem, který musí být napájen napaječem anténního zesilovače.
Ten bývá rovněž potřeba, pokud je přívod od antény k TV delší.
Na příjem „pozemního“ signálu je určena „běžná“ TV anténa, o typu je nutno se poradit s někým, kdo se „trochu vyzná“, v případě příjmu satelitního signálu je pak potřeba „satelitní“ anténa (lidově talíř) s konvertorem a se satelitním přijímačem-dekodérem sat.signálu (pokud již TV tento satelitní dekodér již neobsahuje, což už dnes bývá rovněž cekem běžné). Pro příjem „našich“ satelitních programů je ještě potřeba do sat. přijímače, nebo do TV se sat. dekodérem ještě kartu provozovatele satelitní TV (třeba Skylink), do TV navíc „čtečku karty“ Irdeto .
Za příjem satelitního signálu se platí navíc poplatek, u Skylinku je to za základ asi 75,– Kč/1 měsíc. Pokud nemáš aspoň trochu technický „ánung“, poraď se.

cochee

mosoj: jen malinkou opravu: HEVC je videostandard, ne zvukový. HEVC = High Efficiency Video Coding.

still

Když už placatou televizi, tak pokud možno i placatou anténu.