kocour09

Když si dám „defragmentovat disk“, nesmaže mi to něco,co bych nerad? A zrychlí se mi RAMka?

Nejlepší odpověď
panenka

Nesmaže se vám nic defragmentace se používá na to aby jste měl veškeré vaše soubory vždy na jednom místě a pohromadě,protože když dlouhodobě pracujete s programy tak se vám v počítači rozsekají na malé kousky a soubory přeskakujou na různé místo já defragmentaci taky používám jednou do měsíce a zatím se mi nestalo že by se mi něco vymazalo.
Jinak co se týče zrychlení tak po provedení defragmentace se váš počítač zrychlí

Další odpovědi
rynek878

Fragmenty (kousky,části­ce),jelikož jsou rozházené po celém HDD,tak ona defragmentace vlastně všechny ty částice a kousky co patří k sobě dá dohromady,čím méně budete mít fragmentů(většinou graficky jsou značeny červeně)tím rychleji Vám bude PC tyto soubory vyhledávat a poběží mnohem svižněji,Ramka se Vám nezrychlí,ale nebude tolik zatěžovaná.

Myšák V.

A právě proto že počítač nebude nucen hledat různě rozmístěné programy na celém HD,se zrychlí.