dust8

Když se připojí nabitá powerbanka, tak se automat. začne odebírat výkon z ní, nebo se prvně vyprázdní původní baterie?

Např. připojím nabitou powerbanku na tablet, který ma už jen 10% baterie, tak jestli se prvně baterie tabletu dostane např na kritických řekněme cca 5% nebo se hned začne odebírat automaticky z nabité powerbanky?

  1. Jde nabíjet baterii tabletu nabité z powerbanky?

Nejlepší odpověď
Edison

Ale no tááááák… Jakmile přicedeš vnější napájení, je jedno, jestli je z nabíječky, nebo z PWB… Jak se Ti to chová na nabíječku, stejně se to bude chovat na PWB. Dokud ji nevybiješ.

Další odpovědi
Dochy

Mobil/tablet standardně nepozná jestli jede na powerbanku nebo na nabíječku. Obvykle pokud mu dáš příležitost tak si začne dobíjet interní akumulátor.

A pak pozor, je trochu rozdíl mezi powerbankama. Některé nabízejí elektřinu stále, některé jen po připojení do konce prvního nabíjení. Moje současná PB nabije telefon a pak se vypne. Takže pak po pár hodinách telefon může kleknout i když je připojen k PB kde je šťáva ještě na dvě nabití. Aby se nabil telefon znovu, musím odpojit a připojit kabel, nebo PB zapnout tlačítkem.