kochaa

Když se převáží pes do zahraničí,musí být Eupas napsaný na toho člověka, kdo ho převáží?

Prodávám pejska – čivavu, budoucí majitelka je z Itálie. Převážet z ČR do Itálie jí bude její kamarádka. Zajímalo by mne, na koho mám napsat Europas. Na mě, na novou majitelku, nebo na paní, která bude pejska převážet ? Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

V rámci EU stačí psovi EU pas nebo mezinárodní očkovací průkaz.Vypište majitele,je úplně jedno,s kým pes pojede.Záleží na věku psa-podle dosaženého věku musí mít povinné očkování.Nic jiného není třeba,nejdůle­žitější je identifikace psa-pes musí být tetován nebo očipován…:D

Další odpovědi
Conchus

V EUpasu bývá zapsán majitel. Před přejezdem pes musí mít veterinární osvědčení a příslušný veterinář vám poradí. Ale myslím, že musíte mít také patřičné doklady o prodeji ´psa a notářem ověřený souhlas, majitele psa k převozu.