Kepler

Když se pasou ovce, musí být u toho i lidský dozor, nebo to ovčácký pes zvládne sám?

A nenudí se ten pes?

Odpovědi
marci1

Údajně platí: Pes a člověk nonstop se stádem, nic jiného nefunguje. Vlk je velice chytrý. 🙂
P.S. No jo, srandičky! 🙂

Zdroj: https://sever­.rozhlas.cz/sta­da-ovci-bez-psich-hlidacu-je-pro-vlky-jako-otevrena-lednice-6827320

Klaproth

To netuším, u nás v nížině ovce nemáme. Myslel jsem, že u vás na Valachoch tohle všichni znáte a bačování se učíte už v mateřské škole.

Kepler

Klaproth: kdepak v mateřince, na to je třeba čtyřletá VŠ bačovská. Za Husáka jsme ji ještě měli, ale pak se zrušila. Byly tam jen 4 předměty:

  1. Vyhánění ovcí
  2. Zahánění ovcí
  3. Hra na fujaru
  4. Ruština