Když se dnes docela běžně dávají kontejnery se recyklovaný odpad, proč se nedávají kontejnery i na nebezpečný odpad?

Nejlepší odpověď
baghira

Asi proto, že nebezpečný odpad by se neměl povalovat jen tak v nějakém kontejneru.

Nebezpečný odpad lze odložit ve sběrném dvoře (pokud ve vaší obci není, tak v nejbližší, kde je).
Doplňuji:
Kromě toho nebezpečných odpadů je řada druhů, které vyžadují odlišné zacházení při likvidaci, takže by se neměly míchat.

Další odpovědi
anonym

V zásadě nejlépe odpověděl baghira.
Jen doplním pro laiky.
Nakládání s nebezpečnými odpady podléhá zvláštním předpisům, s nimiž je volné umístění neslučitelné. Vždy u toho musí být poučená obsluha, někdy jezdí ve větších městech svozy s personálem.
Jedinou výjimkou jsou boxy na baterie, ale i ty jsou ve vnitřních prostorách obchodů nebo sídlech samosprávních orgánů.

Drap

Právě pro to, že je to nebezpečný odpad a vyžaduje zvláštní zacházení a manipulaci

hanulka11

Neumím si představit, že takový kontejner by stál na ulici a mohl se v něm kdokoliv přehrabovat. To je jasné, že takové věci se ukládají do sběrného dvora ,jak píší kolegové nade mnou.