Matej Ulman

Když se chci ženit v 16 letech, musí jít k soudu oba dva "partneři, kteří se chtějí vzít?

Když se chci ženit v 16 musí k soudu jeden nebo oba dva co se chtějí vzít

Odpovědi
Edison

Zplnoletnit pro daný účel, sňatek, manželství, je potřeba toho, kdo není plnoletý. Snad ti taková odpověď stačí.

autacek

K soudu musí pro povolení sňatku ten, který ještě není plnoletý a soud mu v případech zvláštního zřetele vyhoví.

Edison se však ve své odpovědi (opět) mýlí, neb tímto úkonem soud nezplnoletňuje, ale plnoletosti se nabyde až uzavřením sňatku.

Edison

Mýlíš se ty. Plnoletost musí být před uzavřením sňatku. Neplnoletý sňatek uzavřít nemůže. Proto je to obráceně. Je to jako bys chtěl nalít vodu do sklenice bez sklenice, ty trupko.

quizzi

„Zplnoletnění“ je nesmysl, plnoletosti lze dosáhnout pouze dovršením 18 let. Soud může pouze přiznat svéprávnost, což není totéž, co plnoletost.

autacek

Jako užití termínů podle NOZ tady ani nepřededpokládám…