Moniseeek

Když prodávám družstevní byt, musi kupující platit daň z nemovitosti?

Nejlepší odpověď
Klaproth

Družstevní byt je stále majetkem družstva. Ty můžeš prodat jenom svůj členský podíl. Daň z nemovitosti platí majitel nemovitosti, domnívám se, že v tomto případě je to družstvo.

Gecco > práva a povinnosti se prodávaly dřív, od platnosti NOZ se prodává členský podíl.

Další odpovědi
gecco

Ne – v takovém případě totiž neprodáváš byt, ale převádíš členská práva a povinnosti…
___
Viz tvá minulá otázka…
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dobry-den-prodaval-nekdo-druzstevni-byt-bez-realitky-co-vsechno-k-tomu-potrebuji-musim-mit-i-odhadkyni-dekuji#discussion
_____________­___________
Klaproth – dík za upřesnění…
😉
V principu je to ale jedno…
😉

ivzez

Nemůžete prodat družstevní byt, protože Vám nepatří.
Prodat můžete pouze družstevní podíl, který není nemovitostí.
Protože nedochází k prodeji ani nabytí nemovitosti, …
[jistě už doplníte sama] (–: