hapiky

Když připustíme existenci miliónů jiných světů ve vesmíru, měl by být náš vývoj na Zemi něčím výjimečný? Čím?

Řekněme kromě hrozby sebezničení.

Odpovědi
peterd108

Země je jediná planeta, na které je život, viz Bible.

led

Obyvatelia malého ostrova si za celú svoju existenciu mysleli, že mimo nich nik im podobný nie je.Videli prilietávať vtáky, lovili ryby, ale niekoho im podobného nevideli.
Tak si mysleli, že sú výnimoční medzi živými a preto majú právo rozhodovať o bytí a nebytí ostatných tvoroch.
Až jedného dňa k nim priplával dom s bielymi krídlami a z neho na ich ostrov prišli… tvory im podobné, cudzí ľudia.
Od toho dňa ostrovania vedia, že nie sú výnimoční v živočíšnej ríši, okrem nich sú na Zemi za vodou aj ďalší ľudia.
Podobné je to aj s inými svetmi na oblohe, never, že sme sami a až vyrastieš pokračuj v našom hľadaní nám podobných…
Dobrú noc, milé dieťa.

Kepler

Myslím, že každý svět je něčím vyjímečný a originální. Zatím nevíme jak to na jiných světech vypadá, takže je to prázdná diskuze. Možná, že Země je absolutně vyjímečná tím, že tady existuje inteligentní (?) život a technická civilizace. Utěšujeme se, že přece není možné, abychom byli ve Vesmíru sami. Zatím to tak vypadá. Kdybych byl poslední člověk na Zemi a NĚCO by mi zaklepalo na dveře, tak se k smrti vyděsím.

EKSOT123

Měl bych tu zajímavý tip, ale zřejmě se to dá zařadit do skupiny konspiračních teorií. Nu kdož ví? Jonathan Gray je myslím adventista, což je trochu podezřelá tlupa. Nicméně pozoruhodná varianta výkladu zvěrokruhu. Úplně bych toho chlapíka nepodceňovaluž z toho důvodu, že tam upozorňuje na podivné a nenormálně dlouho trvající zatmění slunce při Ježíšově ukřižování, v době úplňku. Této věci jsem si všimnul kdysi i já laik – v době úplňku je měsíc na opačné straně od Země a nemůže zakrýt Slunce.
Najděte si tuším stránku 58 a poté stránku 102 nebo tak nějak Jsou to kapitoly o velkém a malém medvědovi, kterým je tam připisován statut ovčinců. Prý jsme byli navštíveni. https://docpla­yer.cz/1631785-Bodnuti-skorpiona-pravda-skryta-ve-znamenich-zverokruhu-jonathan-gray-jonathan-gray-p-o-box-3370-rundle-mall-5000-south-australia.html

Brblal

Zřejmě už k nám poslali z cizí galaxie zvláštní sondu, viz (odkaz je dole).

Každopádně ten objekt (ta sonda?) se chová velmi velmi zvláštně, je to velká záhada (i pro vědce), byl o tom pořad, snad se dozvíme více.

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/svet/4880­96-nasli-nas-asteroid-oumuamua-muze-byt-sondou-mimozemstanu.html

hapiky

paterd108: Kecáš nebo neznáš bibli! Ježíš řekl. že má i jiné ovečky!

Roman71

Hapiky, dokážete mi vysvětlit, co Ježíš mínil „malým stádem“ a „jinými ovcemi, které nejsou z tohoto ovčince“?

hapiky

Určitě to nejsou ufoni co nás navštěvují, ale zřejmě někdo podobný nám a naši vyspělosti či zaostalosti.

EKSOT123

vysvětlení možných více – z jiné planety, nebo prostě pohané, nežidé, ale koukněte na můj odkaz v odpovědi.
Z praktického hlediska vyvstává problém Kristovy oběti. Přece by se tak hrozné utrpení Krista neopakovalo i na jiných planetách, nebo určitě ne moc často. Ale je možné, že jsme v té době byli „pozorováni“, nevím to už je bloudění.

hapiky

EXOT123: Já ty nějaké zvěrokruhy nemusím, a astrologii jako takovou vůbec.

EKSOT123

No právěže ten autor taky ne. Naopak tam astrologii rozprášil na padrť.
Jenže to vysvětluje způsobem, který je nám křesťanům velmi sympatický – přáli bychom si, aby to tak bylo. A to je taky nebezpečné – když člověku něco zapadá do systému, lehčeji tomu uvěří. Ale pravda to být nemusí.

Osobně taky astrologii nesleduji, i když souhvězdí jako taková znám, na tom není nic špatného. Avšak slyšel jsem o tom ledasco, bohužel někdy to bylo tak přesvědčivé, že bych si tipl, že pravda bude někde mezi autorem v mém odkazu a astrology.

hapiky

Říká se, že když člověk chce něčemu věřit…