Usoman

Když potvrzujete, že to „jste skutečně vy“ přes mobil … dělá to SIMka nebo samotné zařízení?

Když se někde na cizím PC přihlásíte do svého emailu, aplikace Seznam na vašem telefonu chce potvrzení, že to jste skutečně vy, jinak vás to na tom počítači nepustí dál. To samé autorizace platby u FIO banky, kde vám na číslo pošlou kód na ztvrzení platby.

Jelikož mi v dost blízké době odejde telefon a budu si muset koupit nový, chtěl bych se ujistit, že tyhle autorizace a potvrzení jsou přes SIMku. To znamená, že když si ho koupím, SIMku vložím, stáhnu všechny aplikace, tak jestli vše pojede bez problému. Neboť do starého se už patrně vůbec nedostanu.

Odpovědi
elkon

Stáhnete aplikaci do nového telefonu a pomocí banky aktivujete. Tak jako u předchozího nastavení.

Kazatel

Způsobů zabezpečení je více, v našich končinách ale simka nehraje roli (v pravěku internetového bankovnictví se to řešilo pomocí bankovní sim, ale to už je hodně dávno) ověřovací sms si můžeš nechávat zaslat i na pevné číslo. To ostatní je pak věcí aplikace/cí.

Dochy

Pokud je autentizace SMS kódem, tak tam se to vztahuje k registrovanému telefonnímu číslu. Pokud aplikací – např. s pomocí otisku prstu na telefonu, tak tam je to zas nainstalovanou aplikací a jejímu spárování s uživatelským účtem dané služby. Ta by zas klidně mohla fungovat i na telefonu s jiným tel, číslem, nebo třeba i na tabletu bez telefonního čísla. Ale musíš ji mít včas nainstalovanou a registrovanou. Příp. někdo může mít další požadavky na bezpečnost, ale to si musíš zjistit u konkrétní služby.