Stingo

Když někdo vidí zelené šmouhy před očima, může to být zelený zákal?

Odpovědi
mosoj

Spíš šedý .
Název zelený zákal je zavádějící. Jedná se o zmenšování zorného úhlu v důsledku odumírání sítnice.

Drap

Pokud jsou šmouhy trvalé , doporučuji navštívit očního lékaře. Zřejmě se nebude jednat o zelený zákal ale o jinou oční vadu.

anonym

No – velmi pravděpodobně ne…
😉
„Zelený zákal“ je poškození očního nervu, prvotními, nemocným pozorovatelné příznaky, jsou zúžení zorného pole (zorného úhlu – zmenšuje se rozmezí, které dotyčný vidí bez pohybu oka), rozmazané periferní vidění (´okraje´toho, co vidí), případně krátkodové výpadky vidění.
___
„Zelené šmouhy před očima“ mohou být způsobeny momentální únavou zraku (namáháním) a nebo třeba ´poopičním´ stavem…
😉

marci1

Pravděpodobně se o glaukom nejedná, spíše o kataraktu ( šedý zákal ). V každém případě doporučuji navštívit očního lékaře. Jen ten Vám stanoví přesnou případnou diagnózu. A rozhodně jej navštivte co nejdříve.

cochee

Zelený zákal se tak jmenuje proto, že v pokročilém stadiu nemoci se pozorovateli jeví nemocné oko zakalené jemně do zelena, je to způsobeno postižením rohovky. Je to divné, proč se kalí rohovka, když zelený zákal je postižení hlubších vrstev oka (viz odpověď mosoje), ale je to tak.

ptáč

Nebo jde o vjem běžícího lesa který vnímá řidič na D1, když jede plnou rychlostí 80 km/h